Ulft, Netherlands

Achterhoeks Verkiezingsdebat van REGIO8

REGIO8 geeft Achterhoekse kandidaten in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen de kans om zich te laten zien aan het publiek. Tijdens het Achterhoeks Verkiezingsdebat gaan VVD, D66, SP, ChristenUnie, Forum voor Democratie en de Piratenpartij onder leiding van presentator Domien Esselink met elkaar in debat.
Jasper Hazelaar | 15 maart 2021 08:33 | Aangepast op 15 maart 2021 08:33

Zes Achterhoekse kandidaten kruisen tijdens het debat de degens over thema's die de regio raken. Zo botsen Gideon van Meijeren (Forum voor Democratie) en D66-kandidaat Loes ten Dolle over de invloed van onder meer windmolens op het landschap. Piratenpartij-lijsttrekker Matthijs Pontier debatteert met Tobias Holtman van de ChristenUnie over de aanpak van drugs, waarbij de problematiek met 3-MMC in Aalten ter sprake komt. SP'er Hans Boerwinkel is het niet eens met de manier waarop VVD-kandidaat Erik Haverkort wil omgaan met arbeidsmigranten.

Naast bovenstaande onderwerpen, krijgen de kandidaten ook de kans om te reageren op prikkelende stellingen en mogen ze met een pitch zichzelf presenteren.Het Achterhoeks Verkiezingsdebat is aanloop naar de stembusgang op 15, 16 en 17 maart komend weekend te zien op televisiezender REGIO8 en het YouTube-kanaal. Het debat tijdens het weekend doorlopend te zien op de televisie, afgewisseld met de bekende uitzendingen van REGIO8 Actueel.

Interviews
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen heeft REGIO8 de verschillende Achterhoekse kandidaten ook een podium geboden in de vorm van een aantal nieuwsitems. Kijk hieronder voor de interviews met negen kandidaat-Kamerleden uit de regio:

- Kaya van den Dikkenberg (JONG)
- Gideon van Meijeren (Forum voor Democratie)
- Erik Haverkort (VVD)
- Matthijs Pontier (Piratenpartij)
- Hans Boerwinkel (SP)
- Loes ten Dolle (D66)
- Tobias Holtman (ChristenUnie)
- Lisa Westerveld (GroenLinks)
- Henk Bulten (SGP)

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Voorlopig geen bezwaar vanuit Emmerich tegen landbouwsluis bij Beek

Tim Rondeel | Eveline Zuurbier | 27 aug 2025 14:30

Lees ook

Grondeigenaren profiteren mee van grote windmolens in Berkelland en Oost Gelre

Berkelland en Oost Gelre trekken samen op bij de realisatie van een windmolenpark op de grens van be...

Vorden viert wielrenfeest na spannende 'Ronde van de Achterhoek'

Johan Dorussen heeft zondag de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. Na 192 kilometer doo...

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar he...

Aanrijding met busje en voertuig op Slingerparallel in Etten

Bij een kop-staartaanrijding op de Slingerparallel in Etten zijn twee voertuigen hard met elkaar in ...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...