Ulft, Nederland
Terug

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

53703fa4e6038f13affeabd9d836dac7.jpg

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de atletiek wedstrijd, in andere vorm, terug in de Achterhoek. Dit keer met verschillende wereldtoppers aan de start. Onder anderen Nederlands recordhouder van de marathon, Abdi Nageeye en tweevoudig Nederlands kampioen Frank Futselaar verschijnen zondag aan de start. Voor Futselaar voelt de wedstrijd als thuiskomen. Als jonge hardloper trainde hij al op de Montferlandse heuvels.

 | Aangepast op

“Ik heb er echt ontzettend veel zin in”, zegt hij enthousiast. “Het is zo’n mooie omgeving en dit parcours is echt uniek in Nederland. Waar vind je nou zo’n heuvelachtig parcours? En dat we ook door alle dorpen heen lopen, geeft het echt de kenmerken van een klassieker.”

De loper hoopt op volop steun langs de kant. “Ik hoop in Beek en Didam veel publiek te zien, maar ook op de stukken richting Azewijn. In die open velden wordt het wel strijden tegen de elementen. Ik ben heel benieuwd.”

Charme van kleinere wedstrijden
Abdi Nageeye stond al op de grootste podia, met overwinningen in New York en Rotterdam en een zilveren olympische medaille. Toch geniet hij juist van de charme van kleinere wedstrijden, zoals die in Montferland. “Ik vind dit eigenlijk heel fijn”, vertelt Nageeye. “Dit soort wedstrijden zijn heel belangrijk. Je komt rustig aan, zit in een klein hotel en kunt je goed voorbereiden op de grotere wedstrijden die nog komen.”

Zijn deelname aan deze halve marathon roept herinneringen op aan het begin van zijn carrière. “Het is gewoon een gezellige wedstrijd. Het doet me denken aan vroeger, toen ik net begon met deze kleinere wedstrijden in Nederland”, zegt hij. “Hardlopen wordt ook steeds groter. Zondag doen er bijna zevenduizend mensen mee, dat is toch niet normaal?”

‘Het kasteel is me bijgebleven’
Nageeye deed in 2016 al eens mee aan de Montferland Run. Als geschiedenisliefhebber keek hij er na de uitnodiging naar uit om terug te keren naar het eeuwenoude kasteel Huis Bergh. “Ik hou van geschiedenis en van al die zwaarden in het kasteel. Daarom is deze wedstrijd me altijd bijgebleven”, vertelt hij.

Van de race zelf herinnert hij zich minder. “Een vriend van mij die ik toen begeleidde, vertelde dat hij ook meeliep. Hij had het verschrikkelijk koud en heeft het daar nu nog steeds over”, lacht Nageeye.

Achterhoekse sfeer
De topatleten hopen tijdens de halve marathon ook iets mee te krijgen van de typische Achterhoekse sfeer, net als bijvoorbeeld die op de Vijverberg. “Je hoopt natuurlijk op uitbundigheid”, zegt Futselaar. “De Achterhoekers zijn trots op De Graafschap, dus ik hoop dat ze zondag ook een beetje uit hun dak durven te gaan.”

“Het is voor die dorpen de eerste keer dat we er echt doorheen lopen”, vervolgt hij. “Dus we gaan het zien. Ik hoop dat ze massaal langs de kant staan.”

De Montferland Halve Marathon bestaat dit jaar uit drie afstanden: de halve marathon, die start vanaf 11.00 uur. De 10 kilometer, die start vanaf 13.15 uur. De 5 kilometer, die start vanaf 14.30 uur. Alle afstanden starten op de Molenstraat in 's-Heerenberg.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.