gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem plaatst extra waarschuwingsborden op rotondes

6faaefb897aab5578f59a91e0de5b7ef.jpg

De gemeente Doetinchem plaatst maandag nieuwe borden op alle rotondes in de gemeente waar fietsers in twee richtingen mogen oversteken. Er bestaat al tijden onvrede over de verkeerssituaties, waar regelmatig ongevallen plaatsvinden.

Jasper Hazelaar |
“Hiermee verhogen we de attentiewaarde op deze rotondes”, laat een woordvoerder van Doetinchem weten over de reden om nieuwe borden te plaatsen. “Ook maken we de weggebruikers bewust dat je geen voorrang moet nemen, maar moet krijgen.” Er komen borden te staan met de boodschap om oogcontact te maken voor een bestuurder de rotonde oprijdt. Daarnaast krijgt de bestaande bebording voor automobilisten een fluorescerende achtergrond, dit om de borden meer op te laten vallen.

Het idee voor de nieuwe bebording komt volgens de gemeente vanuit een lokale rijschool en Parkmanagement Wijnbergen, de belangenbehartiger van het gelijknamige bedrijventerrein. Volgens de gemeentelijke woordvoerder worden de borden maandag direct op alle rotondes geplaatst waar fietsers in twee richtingen kunnen oversteken. Eerder werd ook al besloten om de rotonde tussen de Energieweg en de Mercuriusstraat in één richting af te sluiten. Ook zijn er maatregelen genomen op de rotonde tussen de Energieweg en het Zaagmolenpad.

Dodelijke ongevallen
Dit jaar vonden er tot nu toe twee dodelijke ongevallen plaats op soortgelijke rotondes in Doetinchem. In juli kwam een veertigjarige vrouw om het leven bij een aanrijding op de rotonde tussen de Havenstraat en de Bedrijvenweg. Anderhalve maand geleden overleed een veertienjarig meisje aan de gevolgen van een ongeval op de rotonde tussen het Zaagmolenpad en de Energieweg.

Foto: REGIO8

Lees ook

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

03 Gemeentehuis Montferland0.png

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

260114--Visualisatie H2 Achterhoek plant.png

Lokale waterstof mogelijk duurzaam alternatief voor Achterhoekse industrie

Er is een volgende stap gezet naar de waterstoffabriek in Netterden, die er naar verwachting in 2027 zal staan. De gemeente Oude IJsselstreek slaat de handen ineen met de industrie om het gebruik van lokaal geproduceerde waterstof te verkennen.

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.