gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

De Eltenseweg is ingericht als eenrichtingsweg.

REGIO8

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

“Deze maatregel gaan wij echt weer terugdraaien zodra Duitsland die vaste grenscontroles opheft. Die maatregel dient geen enkel redelijk doel, behalve dat we Beek leefbaar moeten houden”, zegt burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland.

Wanneer de oude verkeerssituatie precies terugkeert, is nog niet duidelijk. “Daar ben ik benieuwd naar. Ik hoop: hoe sneller, hoe beter”, aldus Fellinger. Zij en de gemeenteraad zijn blij dat Duitsland de controles bij de grensovergang flexibeler gaat organiseren. De Bundespolizei wil voertuigen voortaan uit het rijdende verkeer selecteren en parkeerplaats Hohe Heide, een eind verderop in Duitsland, gebruiken als controleplaats.

Tijdens het raadsberaad van afgelopen donderdag liet wethouder Janine Derksen weten dat Montferland de oorspronkelijke verkeerssituatie op de Eltenseweg herstelt zodra Rijkswaterstaat de normale doorgang op de A12 volledig heeft vrijgemaakt.

Het eenrichtingsverkeer werd in februari ingesteld en geldt zolang de vaste grenscontrole overlast veroorzaakt. Automobilisten mogen sindsdien alleen nog via de Eltenseweg richting Duitsland rijden. Volgens de gemeente is de verkeersdrukte daardoor met 75 procent afgenomen. Ook het aantal overtredingen daalt.

Opheffen zodra de rust is teruggekeerd
De inzet van boa’s wordt geleidelijk afgebouwd en stopt zodra ook op de lokale wegen de rust is teruggekeerd. Derksen verwacht dat dit nog enkele weken duurt. “Beek opeens weer open, hoe blij kunnen we zijn? En ook de mensen in Beek zelf. Maar het zal dus nog eventjes duren.”

Montferland probeerde sinds de invoering van de grenscontroles verschillende maatregelen uit om Beek leefbaar en bereikbaar te houden. Tijdens de drukke pinksterdagen werd het dorp tijdelijk afgesloten en op een later moment controleerden boa’s of automobilisten daadwerkelijk in Beek moesten zijn.

De maatregelen treffen het normale leven in dit stukje grensstreek.  Zolang de grenscontroles nog duren kunnen Eltenaren  niet even rechtstreeks een patatje met een frikandel halen bij de snackbar in Beek, terwijl Beekenaren voor het goedkopere bier en sigaretten in Elten kilometers moeten omrijden.

Lees ook

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.