gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zandbult in ere hersteld door vrijwilligers

1ed1bf392b18ed9cf8b76630fb78f394.jpg
Redactie REGIO8 |
"De laatste veertig jaar groeide deze zandbult dicht", aldus initiatiefnemer Karel Berhuysen. Hij zag met lede ogen toe hoe de Zandbult een ‘grasbult’ werd en opende een Facebookpagina waarin hij gelijkgestemden zocht. Het Geldersch Landschap bleek een belangrijke partner. De stichting haalde in februari 35 bomen weg van de bult, waardoor er meer ruimte ontstond. "De afspraak was toen dat wij de rest zouden doen", aldus Berkhuysen. Een groep vrijwilligers moest de rest van het groen verwijderen.

"Het staat wel zo netjes als ze weg zijn", zegt Douwe Bos, terwijl hij zwoegend een wortel van een boom probeert te verwijderen uit de bult. Hij is een van de tien vrijwilligers die de Zandbult ‘groenvrij’ probeert te maken. "Als die kinderen hier gaan spelen en er liggen allemaal wortels, is dat ook niet handig." Initiatiefnemer Berkhuysen geniet van de Zandbult: "De bedoeling is dat dit voor de komende generaties behouden blijft. Dan doel ik met name op de kinderen die hier een fantastische speelplek hebben aan de rand van de stad."

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.