gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zandbult in ere hersteld door vrijwilligers

1ed1bf392b18ed9cf8b76630fb78f394.jpg
Redactie REGIO8 |
"De laatste veertig jaar groeide deze zandbult dicht", aldus initiatiefnemer Karel Berhuysen. Hij zag met lede ogen toe hoe de Zandbult een ‘grasbult’ werd en opende een Facebookpagina waarin hij gelijkgestemden zocht. Het Geldersch Landschap bleek een belangrijke partner. De stichting haalde in februari 35 bomen weg van de bult, waardoor er meer ruimte ontstond. "De afspraak was toen dat wij de rest zouden doen", aldus Berkhuysen. Een groep vrijwilligers moest de rest van het groen verwijderen.

"Het staat wel zo netjes als ze weg zijn", zegt Douwe Bos, terwijl hij zwoegend een wortel van een boom probeert te verwijderen uit de bult. Hij is een van de tien vrijwilligers die de Zandbult ‘groenvrij’ probeert te maken. "Als die kinderen hier gaan spelen en er liggen allemaal wortels, is dat ook niet handig." Initiatiefnemer Berkhuysen geniet van de Zandbult: "De bedoeling is dat dit voor de komende generaties behouden blijft. Dan doel ik met name op de kinderen die hier een fantastische speelplek hebben aan de rand van de stad."

Lees ook

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.