Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.
“Ik heb te snel gereden”, luidt de logische conclusie van Te Mebel. In het centrum van zijn eigen dorp werd hij zes maal geflitst. “Je weet dat het ding er staat. Maar je bent er niet constant mee bezig.” Het probleem volgens Te Mebel? “Als je vanuit de Hoofdstraat de Rijksweg oprijdt, moet je een beetje gang maken. Ik trek snel op, denk ik. Eigenlijk kan ik er niks anders van maken. Ik heb ook wel een snelle auto moet ik zeggen.’’
De flexflitser rouleert tussen drie locaties in de gemeente Doetinchem. Het gaat naast de Rijksweg om de Liemersweg en de Gaanderenseweg. De locaties zijn gekozen op basis van snelheidsmetingen en ongevallencijfers. Volgens de gemeente reed eerder zo’n 15 procent van de weggebruikers op de Rijksweg harder dan 42 kilometer per uur. In het centrum mag 30 km/u worden gereden. “Richt dat gebied in met wat drempels”, denkt Te Mebel, “en geef duidelijker aan dat je in een 30-kilometergebied zit. Dan is die paal niet meer nodig. Ik heb die boetes nou eenmaal. Ik weet dat ik fout ben geweest en lig er ook niet wakker van.”
Zijn post in de Facebookgroep ‘Je bent een Gaanderenaar’ leverde veel reacties op. Velen wezen hem op zijn rijsnelheid “Ik kan erom lachen. Ik heb het ook een beetje geplaatst om reacties uit te lokken.” Een vriendin van Te Mebel wees hem op de mogelijkheid om bezwaar te maken. “Dat moet ik nog gaan bekijken. Ik heb volgens mij nog tot 17 juni om te betalen.”