gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

FlexFlitserBoetes
Foto: Facebook Henk te Mebel

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

Tijn Piest |  | Aangepast op

“Ik heb te snel gereden”, luidt de logische conclusie van Te Mebel. In het centrum van zijn eigen dorp werd hij zes maal geflitst. “Je weet dat het ding er staat. Maar je bent er niet constant mee bezig.” Het probleem volgens Te Mebel? “Als je vanuit de Hoofdstraat de Rijksweg oprijdt, moet je een beetje gang maken. Ik trek snel op, denk ik. Eigenlijk kan ik er niks anders van maken. Ik heb ook wel een snelle auto moet ik zeggen.’’

De flexflitser rouleert tussen drie locaties in de gemeente Doetinchem. Het gaat naast de Rijksweg om de Liemersweg en de Gaanderenseweg. De locaties zijn gekozen op basis van snelheidsmetingen en ongevallencijfers. Volgens de gemeente reed eerder zo’n 15 procent van de weggebruikers op de Rijksweg harder dan 42 kilometer per uur. In het centrum mag 30 km/u worden gereden. “Richt dat gebied in met wat drempels”, denkt Te Mebel, “en geef duidelijker aan dat je in een 30-kilometergebied zit. Dan is die paal niet meer nodig. Ik heb die boetes nou eenmaal. Ik weet dat ik fout ben geweest en lig er ook niet wakker van.”

Zijn post in de Facebookgroep ‘Je bent een Gaanderenaar’ leverde veel reacties op. Velen wezen hem op zijn rijsnelheid. “Ik kan erom lachen. Ik heb het ook een beetje geplaatst om reacties uit te lokken.” Een vriendin van Te Mebel wees hem op de mogelijkheid om bezwaar te maken. “Dat moet ik nog gaan bekijken. Ik heb volgens mij nog tot 17 juni om te betalen.”

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.