gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap zet balgen in tegen droogte

7e7ed80f0b1cfc0ca5edee96c90c6541.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het water dat hier valt, dat wil ik graag behouden", aldus agrariër René Hobelman uit Hengelo, bij wie de eerste balg geplaatst werd. "Als ik die duiker afsluit dan blijft het water hier staan. Als ik het niet doe, loopt het met meters per seconde hier uit en loopt het in de IJssel. Dan kan ik er niks meer mee." Het grondwaterpeil is volgens Hobelman veel te laag. "Het is ongeveer vijf meter diep en onder de drie meter kan mijn gewas er niet meer bij. Zonder water heb ik straks geen voer meer voor mijn koeien." Volgens dijkgraaf Hein Pieper is het in Nederland van oorsprong niet gebruikelijk om water vast te houden. "Nederland is ingericht als een fijnmazig systeem van slootjes en beekjes om het water af te voeren."
Dijkgraaf Pieper geeft aan dat een balg nog geen zoden aan de dijk zet voor de hele regio: "Wil je echt een groot effect sorteren, dan moet je echt duizenden van deze balgen plaatsen. We gaan eerst kijken of we dit in een paar richtgebieden kunnen doen en kijken wat daarvan het effect is en van daar uit kunnen mensen ook zelf in actie komen." En dat kan. Want het systeem is erg makkelijk in gebruik volgens Hobelman: "Het is in feite opblazen, desnoods met een fietspomp of met een compressor, en laat het ding zitten zolang je hem nodig hebt. Heb je hem niet meer nodig, dan laat je de lucht eruit en trek je hem eruit."

Foto: REGIO8

Lees ook

Morsink.png

Afscheidsspeech Bennie Morsink ingekort door ingrijpen burgemeester Van Oostrum

Bennie Morsink heeft dinsdagavond op een opvallende manier afscheid genomen van de gemeenteraad van Berkelland. Het raadslid, dat zestien jaar actief was binnen de lokale politiek, keert in de nieuwe raad niet terug en had zijn afscheidstoespraak aangegrepen om stevig van zich te laten horen.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.