gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap zet balgen in tegen droogte

7e7ed80f0b1cfc0ca5edee96c90c6541.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het water dat hier valt, dat wil ik graag behouden", aldus agrariër René Hobelman uit Hengelo, bij wie de eerste balg geplaatst werd. "Als ik die duiker afsluit dan blijft het water hier staan. Als ik het niet doe, loopt het met meters per seconde hier uit en loopt het in de IJssel. Dan kan ik er niks meer mee." Het grondwaterpeil is volgens Hobelman veel te laag. "Het is ongeveer vijf meter diep en onder de drie meter kan mijn gewas er niet meer bij. Zonder water heb ik straks geen voer meer voor mijn koeien." Volgens dijkgraaf Hein Pieper is het in Nederland van oorsprong niet gebruikelijk om water vast te houden. "Nederland is ingericht als een fijnmazig systeem van slootjes en beekjes om het water af te voeren."
Dijkgraaf Pieper geeft aan dat een balg nog geen zoden aan de dijk zet voor de hele regio: "Wil je echt een groot effect sorteren, dan moet je echt duizenden van deze balgen plaatsen. We gaan eerst kijken of we dit in een paar richtgebieden kunnen doen en kijken wat daarvan het effect is en van daar uit kunnen mensen ook zelf in actie komen." En dat kan. Want het systeem is erg makkelijk in gebruik volgens Hobelman: "Het is in feite opblazen, desnoods met een fietspomp of met een compressor, en laat het ding zitten zolang je hem nodig hebt. Heb je hem niet meer nodig, dan laat je de lucht eruit en trek je hem eruit."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.