Ulft, Nederland
Terug

Vormgeefster uit Gaanderen mikt op EK-titel

7d8d0dec70c658e69ee3a55db4ecff8b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als je meedoet wil je altijd winnen, maar ik ga voor de 'Medal of Excellence", aldus Sprenkeler. "Dat betekent niet dat je eerste, tweede of derde wordt, maar dat je boven een bepaalde puntenschaal presteert. Als dat lukt is mijn doel al behaald." Vanuit de Nederlandse organisatie heeft de Gaanderense een trainingseis meegekregen waaraan ze moet voldoen. "Worldskills Netherlands wil dat je minimaal tweehonderd uur traint in de zes maanden voorafgaand aan het toernooi. Eerst schrok ik daar van. Maar inmiddels zit ik al bijna op driehonderd uur. Het scheelt ook dat ik veel kan oefenen met mijn eigen bedrijf en voor het grafisch vormgeven heb je alleen een laptop nodig."

'Graphic Design' is onder meer het ontwerpen van logo's, huisstijlen, briefpapier en visitekaartjes. "Ik visualiseer de boodschap van de klant en ik geef verhaal aan de gedachtegang van een bedrijf", aldus Sprenkeler. Op het EK dat op 26 september begint en drie dagen duurt, neemt ze het op tegen grafisch vormgevers uit dertien andere landen. Wat ze kan verwachten van de tegenstand, weet Sprenkeler nog niet precies. "Ik heb Google en Instagram afgezocht, maar heb weinig kunnen vinden. Ik weet dat de Scandinavische landen en ook Oostenrijk en Zwitserland altijd goed voor de dag komen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Lasergun0.png

Politie Oost-Nederland wijst N319 aan als projectweg na groot aantal ongevallen

De politie Oost-Nederland heeft de N319 tussen Warnsveld en Kotten in de Achterhoek bestempeld als een zogenaamde ‘Projectweg’ en gaat hier de komende tijd meer controleren, zoals langs de Zutphenseweg bij Vorden. Dit betekent dat deze weg een stuk meer verkeersongevallen heeft dan soortgelijke wegen, en dit komt door meerdere factoren.

Sporthal de Kamp Hengelo

Verduurzaamde Hengelose sporthal geopend: ‘Bouw je dit nieuw, ben je 25 miljoen euro kwijt’

De gemeente Bronckhorst wil in 2030 energieneutraal zijn. Met de verduurzaming van sporthal de Kamp in Hengelo is een nieuwe stap in die ambitie gezet. Met energielabel A+++ op zak moet het complex uit de jaren 70 nog zeker twintig jaar mee.

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.

ToerismeCampingCaravanTent0.png

Bronckhorst wil investeren in recreatie en toerisme: toeristenbelasting moet omhoog

De gemeente Bronckhorst wil meer investeren in recreatie en toerisme, blijkt uit een door hun gepresenteerde visie. Zij willen dat toeristen vaker terugkomen, langer blijven en meer besteden in de gemeente.