Ulft, Nederland
Terug

Vormgeefster uit Gaanderen mikt op EK-titel

7d8d0dec70c658e69ee3a55db4ecff8b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als je meedoet wil je altijd winnen, maar ik ga voor de 'Medal of Excellence", aldus Sprenkeler. "Dat betekent niet dat je eerste, tweede of derde wordt, maar dat je boven een bepaalde puntenschaal presteert. Als dat lukt is mijn doel al behaald." Vanuit de Nederlandse organisatie heeft de Gaanderense een trainingseis meegekregen waaraan ze moet voldoen. "Worldskills Netherlands wil dat je minimaal tweehonderd uur traint in de zes maanden voorafgaand aan het toernooi. Eerst schrok ik daar van. Maar inmiddels zit ik al bijna op driehonderd uur. Het scheelt ook dat ik veel kan oefenen met mijn eigen bedrijf en voor het grafisch vormgeven heb je alleen een laptop nodig."

'Graphic Design' is onder meer het ontwerpen van logo's, huisstijlen, briefpapier en visitekaartjes. "Ik visualiseer de boodschap van de klant en ik geef verhaal aan de gedachtegang van een bedrijf", aldus Sprenkeler. Op het EK dat op 26 september begint en drie dagen duurt, neemt ze het op tegen grafisch vormgevers uit dertien andere landen. Wat ze kan verwachten van de tegenstand, weet Sprenkeler nog niet precies. "Ik heb Google en Instagram afgezocht, maar heb weinig kunnen vinden. Ik weet dat de Scandinavische landen en ook Oostenrijk en Zwitserland altijd goed voor de dag komen."

Foto: REGIO8

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.