Ulft, Netherlands

Ben Lukassen (26) uit Ulft jaagt in Duitsland trainersdroom na

Foto: REGIO8
De 26-jarige Ben Lukassen uit Ulft heeft een droom en dat is trainer worden in het professionele voetbal. De eerste stappen in het trainersvak zet hij niet in Nederland, maar vlak over de grens bij het eerste elftal van FC Heelden in Isselburg.
Hidde Vinkenvleugel | 20 augustus 2025 13:25 | Aangepast op 20 augustus 2025 13:25
“Ik heb eerst in Duitsland gevoetbald en dat beviel mij eigenlijk goed”, zo legt Lukassen zijn keuze voor Duitsland uit. “Ik heb al langer de ambitie om trainer te worden en toen dacht ik, dat kan ook wel in Duitsland.” Een mooie bijvangst voor de ambitieuze trainer is dat hij in Duitsland de UEFA-opleidingen sneller kan halen dan in Nederland. En het is ook een stukje goedkoper. “Dat is niet per se de reden geweest, maar dat is gewoon een mooie bijkomstigheid”, geeft de trainer aan. Hij hoopt in Duitsland snel te groeien in het trainersvak: “De cursussen UEFA-C en UEFA-B, dat is wel mijn doel.”

Mocht hij UEFA-B halen, dan mag hij in Nederland aan de bak op het hoogste amateurniveau als trainer, maar voorlopig zit Lukassen nog goed bij onze oosterburen. “Ik vind de taal als eerste al mooi, maar de gedrevenheid, het voetbal, het land en de hoeveelheid clubs die hier nog in de buurt zijn, dat trekt mij erg aan.”

‘Minst leuke taak’
Dat hij op 26-jarige leeftijd al eindverantwoordelijke is bij het eerste elftal van FC Heelden, zorgt er ook voor dat Lukassen voor verschillende uitdagingen komt te staan. “De grootste uitdaging was toch wel de Duitse taal”, aldus de Ulftse oefenmeester. “En dat je na twee weken tegen een paar jongens moet zeggen dat ze niet bij de selectie zitten. Dat is natuurlijk de minst leuke taak van de job, maar dat hoort erbij. “

Dromen van Schalke
Over een paar jaar hoopt Lukassen bij een betaalde voetbalorganisatie aan de gang te gaan. “Mijn droom is om van voetbaltrainer mijn beroep te maken. Waar het dan is, dat maakt me niet zoveel uit”, aldus Lukassen. “Hier zijn de meesten toch voor Schalke 04, het zou toch leuk zijn om daar ooit aan de bak te kunnen.”

Lees meer over:

Duitsland|trainer|Isselburg|Ulft|

Lees ook

Kerstmarkten in Duitsland blijven inzetten op extra veiligheid

Veel Duitse steden zetten fysieke barrières in om aanvallen met voertuigen te voorkomen. In de deels...

Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in DRU ondanks afwezigheid Van der Wal

De gemeente Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in de stichting DRU Industriepark, ook nu directeur-b...

Hazenpest vastgesteld net over de Duitse grens: zorgen groeien in grensregio

In het Duitse district Kreis Borken, direct over de grens bij Winterswijk, is bij twee dode veldhaze...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...