gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerdere maatregelen blijken niet genoeg, nu ook drempels op DRU Industriepark

be62ca5f0f036f8a973a3d6c577c7c33.jpg

De gemeente Oude IJsselstreek gaat verkeersdrempels plaatsen op het DRU Industriepark. Nog steeds komen er veel meldingen binnen over hardrijders op het park. Eerdere maatregelen tegen de overlast blijken nog niet genoeg effect te hebben want er wordt nog steeds hard gereden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De politie onderschrijft dit beeld en signaleert dat de verkeersoverlast in het gebied hardnekkig is’, schrijft de gemeente in een brief aan de bewoners van het park. Om de snelheid er nog meer uit te halen plaatst de gemeente drie zwart-gele drempels op de Hutteweg. Op het hele industriepark geldt een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur.

Eerder zijn er ook al maatregelen genomen om overlast tegen te gaan. Zo is het Emailleplein gesplitst met meerdere bloembakken. ‘Waardoor driften op de parkeerplaats niet langer mogelijk is’, schrijft de gemeente. Daarnaast zijn er poorten geplaatst in de binnentuin van het Beltmancomplex en hangen er borden ‘verboden toegang’. In de hoek van de Hutteweg is eerder al een drempel geplaatst en een versmalling met paaltjes.

De drempels worden naar verwachting in januari of februari geplaatst. Ze blijven minimaal een jaar liggen, aan het einde van 2026 wordt er samen met bewoners gekeken of de drempels effect hebben gehad.

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.