gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pussy Riot zonder muziek naar Zwarte Cross

5c488e9496a24db47f395ab33c910f60.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze komen aandacht vragen voor de huidige mensenrechtensituatie in Rusland”, vertelt Norbert Hendriks van Amnesty International. “De situatie is sinds de vrijlating van Pussy Riot in 2013 alleen maar verslechterd. Waar Pussy Riot eerst met een optreden in een kerk nog een zware gevangenisstraf kreeg en met verschillende acties en demonstraties in de problemen kwamen, is het nu ook voor burgers en individuen gevaarlijker aan het worden.”

Hoewel Pussy Riot in Nederland bekendstaat als muziekband, is dat een misvatting: “Het is een kunstenaarscollectief”, aldus Hendriks. “Zij zoeken eigenlijk voor elk moment weer een andere manier en komen ze met een ander project om hun mening te uiten.” Wat de kunstenaars precies gaan doen is dus nog niet duidelijk. “Ik ben zelf ook benieuwd met welke boodschap ze hier gaan komen.” Wel maken de twee leden van Pussy Riot een rit in een grote roze geverfde tank over het crossterrein.

Foto: Pussy Riot

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.