gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pussy Riot zonder muziek naar Zwarte Cross

5c488e9496a24db47f395ab33c910f60.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze komen aandacht vragen voor de huidige mensenrechtensituatie in Rusland”, vertelt Norbert Hendriks van Amnesty International. “De situatie is sinds de vrijlating van Pussy Riot in 2013 alleen maar verslechterd. Waar Pussy Riot eerst met een optreden in een kerk nog een zware gevangenisstraf kreeg en met verschillende acties en demonstraties in de problemen kwamen, is het nu ook voor burgers en individuen gevaarlijker aan het worden.”

Hoewel Pussy Riot in Nederland bekendstaat als muziekband, is dat een misvatting: “Het is een kunstenaarscollectief”, aldus Hendriks. “Zij zoeken eigenlijk voor elk moment weer een andere manier en komen ze met een ander project om hun mening te uiten.” Wat de kunstenaars precies gaan doen is dus nog niet duidelijk. “Ik ben zelf ook benieuwd met welke boodschap ze hier gaan komen.” Wel maken de twee leden van Pussy Riot een rit in een grote roze geverfde tank over het crossterrein.

Foto: Pussy Riot

Lees ook

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.