gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Protest tegen windmolens in Bronckhorst

2e29bd610a68505e43530665d7565520.jpg

Inwoners van Bronckhorst protesteren dinsdagochtend tegen de mogelijke komst van twaalf windmolens. Het voornemen staat in de Routekaart Energieneutraal Bronckhorst 2030, waarover de gemeenteraad donderdag een besluit neemt.

Redactie REGIO8 |
"We zijn totaal overrompeld", aldus een van de demonstranten tegen Omroep Gelderland. De demonstranten vinden dat ze onvoldoende betrokken zijn geweest bij de besluitvorming rond een windmolenpark. Ze willen dat de gemeenteraad niet instemt met de bouw van de windmolens. "In de laatste maanden van 2018 hebben we in vijf verschillende kernen bewonersavonden gehouden om samen na te denken over de energietransitie", aldus de gemeente. "Ook de raad was hierbij betrokken. Ongeveer 150 mensen hebben daaraan actief deelgenomen en dat heeft een stevige input geleverd voor de Routekaart."

Een petitie van de actievoerders, waarin ze de gemeenteraad vragen om het plan deze week van de agenda te halen en meer burgers te vragen naar hun mening over grootschalige windmolenparken, is inmiddels ruim 600 keer ondertekend. De petitie wordt op donderdag bij de gemeenteraadsvergadering aangeboden aan de burgemeester.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.