Ulft, Netherlands

Protest tegen windmolens in Bronckhorst

Inwoners van Bronckhorst protesteren dinsdagochtend tegen de mogelijke komst van twaalf windmolens. Het voornemen staat in de Routekaart Energieneutraal Bronckhorst 2030, waarover de gemeenteraad donderdag een besluit neemt.
Regio8 | 26 maart 2019 09:52 | Aangepast op 26 maart 2019 09:52
"We zijn totaal overrompeld", aldus een van de demonstranten tegen Omroep Gelderland. De demonstranten vinden dat ze onvoldoende betrokken zijn geweest bij de besluitvorming rond een windmolenpark. Ze willen dat de gemeenteraad niet instemt met de bouw van de windmolens. "In de laatste maanden van 2018 hebben we in vijf verschillende kernen bewonersavonden gehouden om samen na te denken over de energietransitie", aldus de gemeente. "Ook de raad was hierbij betrokken. Ongeveer 150 mensen hebben daaraan actief deelgenomen en dat heeft een stevige input geleverd voor de Routekaart."

Een petitie van de actievoerders, waarin ze de gemeenteraad vragen om het plan deze week van de agenda te halen en meer burgers te vragen naar hun mening over grootschalige windmolenparken, is inmiddels ruim 600 keer ondertekend. De petitie wordt op donderdag bij de gemeenteraadsvergadering aangeboden aan de burgemeester.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Doetinchem

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde aan de Liemersweg in Doet...

Elektrische deken veroorzaakt brand in Eibergen

Een elektrische deken heeft woensdagavond brand veroorzaakt in een woning in Eibergen. De bewoners e...

Duizenden cadeaus opgehaald in Doetinchem: 'Dan smelt je gewoon'

De Sint is weer in het land en dat betekent dat er weer veel cadeautjes moeten worden uitgedeeld. De...

Politie treft 107 hennepplanten aan in woning in Drempt

Bij een woning aan de Zomerweg in Drempt heeft de politie dinsdagmiddag meer dan honderd hennepplant...

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...