gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Protest tegen windmolens in Bronckhorst

2e29bd610a68505e43530665d7565520.jpg

Inwoners van Bronckhorst protesteren dinsdagochtend tegen de mogelijke komst van twaalf windmolens. Het voornemen staat in de Routekaart Energieneutraal Bronckhorst 2030, waarover de gemeenteraad donderdag een besluit neemt.

Redactie REGIO8 |
"We zijn totaal overrompeld", aldus een van de demonstranten tegen Omroep Gelderland. De demonstranten vinden dat ze onvoldoende betrokken zijn geweest bij de besluitvorming rond een windmolenpark. Ze willen dat de gemeenteraad niet instemt met de bouw van de windmolens. "In de laatste maanden van 2018 hebben we in vijf verschillende kernen bewonersavonden gehouden om samen na te denken over de energietransitie", aldus de gemeente. "Ook de raad was hierbij betrokken. Ongeveer 150 mensen hebben daaraan actief deelgenomen en dat heeft een stevige input geleverd voor de Routekaart."

Een petitie van de actievoerders, waarin ze de gemeenteraad vragen om het plan deze week van de agenda te halen en meer burgers te vragen naar hun mening over grootschalige windmolenparken, is inmiddels ruim 600 keer ondertekend. De petitie wordt op donderdag bij de gemeenteraadsvergadering aangeboden aan de burgemeester.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.