gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgen over coronasituatie in de Achterhoek

625c42492762027986823f030a812cde.jpg

Het aantal coronabesmettingen in de Achterhoek is in een week flink toegenomen. Het risiconiveau voor de regio Noord- en Oost-Gelderland is opgeschaald naar het niveau 'ernstig', mede door een grote besmettingsgolf onder horecabezoekers zijn de cijfers flink gestegen.

Redactie REGIO8 |
De oplopende cijfers zijn niet alleen het gevolg van de positieve coronatests onder horecabezoekers, meldt een woordvoerder van de GGD Noord- en Oost-Gelderland: "Nog steeds worden de meeste besmettingen thuis opgelopen. Dit wordt op de voet gevolgd door besmettingen in de horeca. Deze week is het percentage in de horeca 27 procent, dit was vorige week nog zes procent." Het bron- en contactonderzoek naar aanleiding van de eerste stapavonden in De Radstake, City Lido en Skinny Binny Club zorgde voor meer dan tweehonderd positieve tests. Het was de eerste avond dat de clubs weer open waren na de ingestelde versoepelingen. De GGD NOG kan niet aangeven hoeveel besmettingen erbij gekomen zijn naar aanleiding van deze avond, maar geeft wel aan dat eerder genoemde cijfers achterhaald zijn.

Het opschalen van het risiconiveau voor de regio is afgegeven doordat er 170 besmettingen op de 100.000 inwoners geregistreerd staan. Afgelopen week registreerde de GGD Noord- en Oost-Gelderland 1.403 besmettingen. Een week eerder waren dat er nog 224. "Een stijging van het aantal besmettingen is te zien in alle leeftijdsgroepen onder de zestigplus", zegt de woordvoerder van de GGD. "Relatief zien we de meeste besmettingen in de leeftijdsgroep van negentien tot 29 jaar, gevolgd door dertien tot achttien jaar."

Wekelijkse situatieschets
De GGD is vorige week nog afgestapt van een wekelijks update aan de hand van een situatieschets. Dit werd veranderd naar eenmaal per twee weken. Inmiddels is dit besluit volgens de woordvoerder weer teruggedraaid.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.