gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap zet balgen in tegen droogte

7e7ed80f0b1cfc0ca5edee96c90c6541
Redactie REGIO8 |

"Het water dat hier valt, dat wil ik graag behouden", aldus agrariër René Hobelman uit Hengelo, bij wie de eerste balg geplaatst werd. "Als ik die duiker afsluit dan blijft het water hier staan. Als ik het niet doe, loopt het met meters per seconde hier uit en loopt het in de IJssel. Dan kan ik er niks meer mee." Het grondwaterpeil is volgens Hobelman veel te laag. "Het is ongeveer vijf meter diep en onder de drie meter kan mijn gewas er niet meer bij. Zonder water heb ik straks geen voer meer voor mijn koeien." Volgens dijkgraaf Hein Pieper is het in Nederland van oorsprong niet gebruikelijk om water vast te houden. "Nederland is ingericht als een fijnmazig systeem van slootjes en beekjes om het water af te voeren."
Dijkgraaf Pieper geeft aan dat een balg nog geen zoden aan de dijk zet voor de hele regio: "Wil je echt een groot effect sorteren, dan moet je echt duizenden van deze balgen plaatsen. We gaan eerst kijken of we dit in een paar richtgebieden kunnen doen en kijken wat daarvan het effect is en van daar uit kunnen mensen ook zelf in actie komen." En dat kan. Want het systeem is erg makkelijk in gebruik volgens Hobelman: "Het is in feite opblazen, desnoods met een fietspomp of met een compressor, en laat het ding zitten zolang je hem nodig hebt. Heb je hem niet meer nodig, dan laat je de lucht eruit en trek je hem eruit."

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich vandaag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.