De buien met onweer, harde windstoten en hevige regen trokken vanaf 20.00 uur over delen van de Achterhoek. Op meerdere plekken werd stormschade gemeld bij de brandweer. Onder andere op verschillende locaties in Zelhem, Doetinchem, Didam en Gendringen. Ook liepen enkele kelders vol met water door de piekbuien. Voor zover bekend zijn er geen gewonden gevallen door het noodweer.
Rond 20.00 uur knapte een grote boom naast de N316 af en belandde op de weg. De brandweer uit Zelhem kwam ter plaatse om de boom te verwijderen. Het verkeer tussen rotonde Waarlo en het dorp Zelhem is tijdelijk omgeleid.
Code geel
Het KNMI waarschuwde dinsdag overdag al voor zware onweersbuien en gaven code geel af, dit werd in de loop van de avond omgezet naar code oranje. In eerste instantie zou code geel gelden tot woensdag 15.00 uur, maar de weerswaarschuwing is inmiddels ingetrokken.