gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem laat langer op zich wachten

9c1e306fa960be336060bd1b6aa89d96.jpg

De komst van de RegioExpres in de Achterhoek loopt vertraging op. De snelle trein tussen Arnhem, Doetinchem en Winterswijk gaat niet rijden in 2027 of 2028. De verwachting is nu dat de bouw pas in 2029 kan beginnen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Provinciale Staten van Gelderland namen afgelopen mei een belangrijk besluit. Zij stelden het inpassingsplan en het milieueffectrapport voor de RegioExpres vast. Dat zijn plannen die nodig zijn om het project uit te voeren, zo meldt Omroep Gelderland.

Tegen dit besluit zijn vier beroepen ingediend bij de Raad van State. Ook waren er twee verzoeken om een voorlopige maatregel. Eén verzoek is inmiddels ingetrokken. Het andere verzoek is afgewezen. Toch loopt de beroepsprocedure nog. Daarom is het plan nog niet definitief.

Zolang de Raad van State geen uitspraak heeft gedaan, kan de bouw niet starten. Het is nog niet bekend wanneer die uitspraak komt.

Doortrekking A15 krijgt voorrang
Naast de procedures speelt nog iets anders mee. Het grote snelwegproject ViA15 van Rijkswaterstaat heeft voorrang gekregen. Hierdoor is er minder ruimte om de RegioExpres nu al uit te voeren. Ook dat zorgt voor uitstel.

Het project van de RegioExpres ligt niet stil. De provincie en ProRail gaan door met de voorbereidingen. Er komen onderzoeken naar de bodem, natuur en archeologie. ProRail bekijkt ook waar tijdelijke sleuven in de grond nodig zijn voor archeologisch onderzoek.

Ook lopen de gesprekken met grondeigenaren door. Deze grond is nodig om het spoor en de bermen aan te passen, zoals dat in de plannen staat.

Snellere treinverbinding
De RegioExpres wordt een sneltrein tussen Arnhem, Doetinchem en Winterswijk. De trein moet zorgen voor een betere verbinding tussen de Achterhoek, de Liemers en de Randstad. Volgens de provincie verbetert dit de bereikbaarheid, maar ook de woon- en werkomgeving en de leefbaarheid in de regio.


Wanneer de RegioExpres precies gaat rijden, is dus nog even afwachten. Eerst moet de Raad van State een definitieve uitspraak doen.

Lees ook

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.