gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

Stadhuis doetinchem

Foto: REGIO8

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

‘Doetinchem, Wehl en Gaanderen staan voor grote uitdagingen, maar vooral ook voor grote kansen. Met deze coalitieagenda kiezen we samen voor groei, leefbaarheid en samenwerking. Een agenda die richting geeft én in beweging brengt’, reageert formateur Maarten op de Weegh op het afronden van de coalitiegesprekken.

Binnen het college zijn twee nieuwe namen te zien. De meest opvallende is Antoon Peppelman vanuit de fractie PRO. Hij was wethouder in de gemeente Bronckhorst, maar ruilt deze in voor Doetinchem. Hij krijgt direct een lastige portefeuille onder zich. Hij gaat zich bezighouden met onder meer financiën, wonen en maatschappelijke opvang. 

Ook Maarten op de Weegh gaat zijn opwachting maken binnen het college. De 40-jarige fractievoorzitter van PRO leidde als formateur de coalitiegesprekken en schuift nu door naar het college. Hij krijgt onder meer sport, gezondheid en inclusie in zijn portefeuille.

Vertrouwde namen keren terug
De andere drie wethouders zijn vertrouwde gezichten binnen het college. Rens Steintjes (CDA), Robbert Hummelink (VVD) en Jorik Huizinga (D66) waren al wethouder en keren nu weer terug in het Doetinchemse bestuur. Daarmee is het college een mix van nieuwe gezichten en ervaring.

Steintjes blijft verantwoordelijk voor ruimtelijke ordening, mobiliteit, natuur en klimaatadaptatie. Robbert Hummelink gaat zich bezighouden met onder meer economie, toerisme, zorg, welzijn en jeugd. Ook krijgt hij asielbeleid onder zijn portefeuille. Wethouder Huizinga gaat zich inzetten voor de onderwerpen onderwijs, werk en inkomen, bestaanszekerheid, cultuur en participatie.

Focus op groei en woningbouw
In de coalitieagenda is te zien dat de Doetinchemse partijen inzetten op groei. Daarbij wordt sterk aandacht gegeven aan woningbouw, bereikbaarheid, sport, zorg en economische groei. Ook de eerder benoemde ambitie om Doetinchem te laten groeien is hierin terug te zien.

Aanstaande donderdag bespreekt de gemeenteraad de coalitieagenda en stemt dan ook over de benoeming van de nieuwe wethouders. Bij een meerderheid van stemmen worden de wethouders direct geïnstalleerd.

Lees ook

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.

IMG_0213

‘Angst slechte raadgever, als gemeente niet laten chanteren’

95 sociale huurwoningen in Ruurlo, Borculo en Neede. Een prachtig bouwplan, daar is iedereen het over eens. De kneep zit ’m in de aankoop van vijftien modulaire woningen voor ontheemde Oekraïners in Ruurlo, waar een tiental buurtbewoners niet permanent op zit te wachten.

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.