gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.43.22

Foto: REGIO8

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.

Bart Sollman |  | Aangepast op

Rens Spijkers
De eerste nieuwkomer in het college is Rens Spijkers (37) van de VVD. De Varssevelder is sinds 2018 raadslid voor de liberalen. In 2021 werd hij, na het vertrek van Richard de Lange, fractievoorzitter van die partij. Bij de verkiezingen van 2022 en 2026 was hij dan ook lijsttrekker. Twee keer de jongste lijsttrekker zelfs.

In het dagelijks leven is Spijkers sinds zijn afstuderen al bijna tien jaar werkzaam als douanespecialist. Daarvoor heeft hij bestuurskunde gestudeerd op de Universiteit Twente. Hier komt naar eigen zeggen ook zijn interesse voor politiek vandaan. Het is voor het eerst dat Spijkers een functie op het gemeentehuis krijgt. Door de stap van Spijkers komt ervaren rot Mehmet Tekinerdogan namens de VVD in de gemeenteraad. 

Portefeuilles: Mobiliteit en bereikbaarheid, Wmo, Inclusie, Participatiewet, statushouders en inburgering, Financiële ondersteunig inwoners.

Roel Hunting
De benjamin van het nieuwe college: Roel Hunting (33) namens het CDA, uit Megchelen. Net als voor Spijkers is het zijn eerste baan als wethouder. Hij is sinds 2022 actief voor het CDA als commissielid. Afgelopen verkiezingen belandde hij dankzij 356 voorkeurstemmen voor het eerst in de gemeenteraad. Met zijn overstap naar het college maakt hij plek voor ervaren raadslid Ruben Driever.

Hunting heeft Geografie, Planologie en Milieu gestudeerd aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Hij is op dit moment werkzaam als programmasecretaris bij Waterschap Rijn en IJssel. Hier richt hij zich op de aanpak van droogte in de Achterhoek. Hunting zet zich ook al bijna tien jaar in voor het dorp waar hij geboren en getogen is. Hij zit in het bestuur van Comité Leefbaarheid Megchelen.

Portefeuilles: Vitaal buitengebied, Landschapspark Oude IJssel, Openbare ruimte/klimaatadaptatie, Water/landschap/ natuur/groen, Millieu en grondstoffen, Energietransitie.

John Haverdil
John Haverdil (69) van PvdAGroenLinks knoopt, ondanks dat hij al met pensioen kan, nog vier jaar aan zijn wethouderscarrière. De Ulftenaar was van de periode van de gemeentelijke herindeling in 2005 tot 2014 al wethouder. In 2022 keerde Haverdil terug in het college.

Haverdil staat bekend als één van de geestelijk vaders van het huidige DRU-complex. Toch had hij het afgelopen periode niet in portefeuille. De afgelopen vier jaar ging hij onder andere over de participatiewet, opvang en inburgering en de vrijetijdseconomie. Haverdil noemt zichzelf vaak de 'goedkoopste wethouder'. Omdat hij al boven de pensieonleeftijd zit, heeft hij geen recht op wachtgeld.

Portefeuilles: Economie/innovatie, Huisvesting asielzoekers en vluchtelingen, Vrijetijdseconomie, Landschapspark Oude IJssel, Kunst en cultuur. ECAL.

Marco Bennink
Marco Bennink (51) van Lokaal Belang gaat ook door als wethouder. De afgelopen vier jaar was hij onder andere de man van de centen in zijn eerste periode als wethouder. Hiervoor heeft de Ulftenaar ervaring opgedaan als ambtenaar in de gemeente Montferland. Hier werkt Bennink ook op de financiële afdeling.

Bennink was in de periode van 2018 tot 2022 raadslid en het gros van die tijd fractievoorzitter van Lokaal Belang. In zijn eerste periode in het college had hij naast financiën ook jeugd, onderwijs en volksgezondheid in zijn portefeuille.

Portefeuilles: Financiën, Aandeelhouderschap, Jeugd, Onderwijs, DRU Industriepark, Gemeentelijk vastgoed.

Ria Ankersmit
Ria Ankersmit (55), ook van Lokaal Belang, maakt het kwintet compleet. Sinds 2018 zit de Westendorpse in het college, daarmee gaat ze nu op voor haar derde periode. De afgelopen vier jaar was Ankersmit verantwoordelijk voor onder andere vitaal buitengebied, openbare ruimte/klimaatadaptie, mobiliteit en bereikbaarheid en sport. Voor haar loopbaan als wethouder was Ankersmit consultant. 

Portefeuilles: Ruimtelijke ordening, Grondzaken, Landschapspark Oude IJssel, Omgevingsvisie, Volksgezondheid, Sport, Maatschappelijke voorzieningen.

Het coalitieprogramma wordt vrijdag gepresenteerd. Op 11 juni is er een debat over dit programma.

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.