gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Regio Expres weer stap dichterbij door vaststellen bestemmingsplan

82d217c2be25b110c0f2a31beae2f599.jpg

Het bestemmingsplan voor de RegioExpres is woensdag door de Provinciale Staten vastgesteld. De extra sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem ligt al jarenlang op de plank, maar het plan lijkt steeds concreter te worden. In de regio moeten een aantal zaken worden aangepast om het idee te realiseren.

Mack Delleman |  | Aangepast op
Zo wordt het spoor tussen Didam en Doetinchem De Huet verdubbeld, worden er extra perrons gebouwd en moeten zogeheten raildempers trillingen tegengaan. Dit moet de overlast voor omwonenden verminderen. De grootste wijziging die wordt doorgevoerd is de aangepaste ligging van bouwwegen en werkterreinen. Dit zou bewoners minder tot last moeten zijn.

Vanaf 6 juni tot en met 17 juli kan er nog bezwaar worden aangetekend bij de Raad van State. Daarna wordt duidelijk of het plan definitief is goedgekeurd. De exacte planning is afhankelijk van verschillende benodigde procedures en grondaankopen. Volgens de huidige planning kan de sneltrein pas op zijn vroegst in 2028 met zijn traject beginnen.

Lees meer over:

Lees ook

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.