gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ars gaat bij Fortuna doen wat hij leuk vindt

877b7223140a81848a34ef2caaac5f15

Sjoerd Ars uit Didam krijgt vanaf deze zomer een nieuwe functie binnen voetbalclub Fortuna Sittard. Van technisch manager wordt hij hoofd internationale transfer en scouting, volgens de Achterhoeker is er van wegpromoveren geen sprake.

Redactie REGIO8 |
"Voor mij is het belangrijkste dat dit voor de club de meest efficiënte manier van werken is", zegt Ars, die sinds de zomer van 2018 actief is voor Fortuna, in reactie op zijn nieuwe functie. "Ik vind het zelf ook prettig dat ik veel meer vrijheid heb om te doen wat ik leukste gedeelte van het vak vind, spelers bekijken, scouten en netwerken. De afgelopen jaren hebben we spelers gehaald die we niet altijd live hebben zien voetballen. We werken erg veel met data, maar hebben geen eigen scouts in dienst voor het eerste elftal. Dus het proces van aan- en verkoop van spelers moeten we zo efficiënt mogelijk inkleden. In deze nieuwe structuur denken we daar nog meer uit te kunnen halen"

Ars geeft aan dat de scouting topprioriteit heeft binnen de Limburgse eredivisionist. "Het is een van de levensaders van de club, dat heeft ons doen besluiten om het in deze vorm te gieten", zegt de 36-jarige 'zonnekoning'. "We kijken daarbij naar commercieel interessante markten, dan denk je aan Aziatische markt. Maar sportief gezien richten we ons met name op de Europese markt. Het is meer gericht op een profiel, of een speler dan uit Slovenië, Portugal of Nederland komt is niet leidend, maar de voorkeur ligt uiteraard altijd wel bij een Nederlandse speler."

'Laat de KNVB lekker'
Waar Ars zijn jeugdliefde De Graafschap in onzekerheid zit over een eventuele promotie, zal er voor Fortuna Sittard sportief weinig veranderen door het stopzetten van de betaald voetbalcompetities. Vrijdagmiddag wacht een gesprek met de KNVB waarin duidelijkheid volgt over het vervolg. "Iedere beslissing die de KNVB neemt zal winnaars en verliezers hebben", weet Ars. "Ik heb absoluut een bepaalde voorkeur, maar ik vind dat niet van waarde. Er wordt al genoeg geroepen en geschreeuwd, laat de KNVB het lekker naar ons terugkoppelen."

Twee clubs vechten om oud-Superboer
Middenvelder Mark Diemers kent een verleden bij De Graafschap en is momenteel op weg naar de uitgang bij de club van Ars. "Twee clubs zijn concreet", zegt de Didammer, die de transfervrije overname van Diemers in de zomer van 2018 als een gouden greep ziet. "Dit soort kansen komen niet vaak voorbij voor een club als Fortuna", aldus Ars, die denkt dat de middenvelder niet zou misstaan bij een club in de subtop: "Ik heb in Doetinchem met hem samengespeeld en als ik zie hoe zij zich hier heeft doorontwikkeld, zit er nog meer rek in. Ik denk dat het voor hem logisch is dat hij een vervolgstap maakt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.