Ulft, Netherlands

Nieuwe maatregelen klap voor Doetinchem

De nieuwe coronamaatregelen van het kabinet komen hard aan bij horecaondernemers en De Graafschap. Hoewel de Achterhoek geen risicogebied is voor het virus, is er vanuit de gemeente Doetinchem wel begrip voor de landelijke restricties.
Regio8 | 29 september 2020 16:52 | Aangepast op 29 september 2020 16:52

“In de Achterhoek valt het nog mee, maar om ons heen loopt het aantal besmettingen op”, zegt burgemeester Mark Boumans van Doetinchem, die daarnaast bestuurslid is van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. “We ontvangen signalen over drukte in het Slingeland Ziekenhuis, dus ook wij moeten anticiperen. Het is niet anders.” Voor de horeca betekenen de maatregelen dat de deuren om 22.00 uur moeten sluiten. “Nadat er een regionale aanpak wordt aangekondigd, wordt dat binnen twee weken overboord gegooid”, zegt Robbie Welling namens de lokale afdeling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). “Het zijn heftige maatregelen waar de horeca echt last van heeft. Volgens onderzoek van KHN is vijftig procent van de zaken technisch failliet, dan is dit wel heel zwaar.”

Hoewel De Graafschap complimenten ontving voor de uitvoer van maatregelen in het stadion, zijn er de komende drie weken geen supporters welkom op De Vijverberg. Boumans laat weten begrip te hebben voor de pijn van ondernemers en de voetbalclub, maar ziet het als noodzakelijk. De gemeente is niet van plan om direct meer handhavers in te zetten. Wel worden in de toekomst mogelijk extra lokale maatregelen ingevoerd, zo werd eerder een skatebaan op De Huet afgesloten voor hangjongeren. “Wij zullen vooral naar de drukke plekken kijken”, zegt Boumans. “En nogmaals, ik hoop dat mensen uit zichzelf overtuigd zijn van de nut en de noodzaak.”

Kwijtschelding terrasbelasting
Gemeente Doetinchem komt de horeca zo veel mogelijk tegemoet door ‘winterterrassen’ toe te staan. De huidige uitgebreidere terrassen mogen tot 1 maart 2021 blijven staan. Bovendien heeft de gemeente de terrasbelasting op de bestaande en de uitgebreide terrassen van 1 juni tot 1 maart 2021 kwijtgescholden. “De horeca is het kloppend hart van Doetinchem en belangrijk voor de levendigheid en aantrekkelijkheid van onze binnenstad. Daarom proberen we de horeca zoveel mogelijk ruimte te geven waar dat kan”, licht de Doetinchemse wethouder Ingrid Lambregts toe.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...