Ulft, Netherlands

Nederlanders weten kerstmarkt Bocholt goed te vinden

De binnenstad van de Duitse grensplaats Bocholt staat tot 21 december vol met kerstbomen, kraampjes en bijzondere verlichting. Na een aantal lastige coronajaren is organisator Ludger Dieckhues blij dat er weer een normale editie georganiseerd is.
Serena Speet | Charlotte van de Kant | 12 december 2022 16:34 | Aangepast op 12 december 2022 16:34
“We hebben vorig jaar ook een kerstmarkt gehad, maar dat was met beperkingen, gezichtsmaskers en al die problemen”, zegt de organisator namens Stadtmarketing Bocholt. “Wij en ook de kraamhouders zijn erg blij mee dat we weer op deze manier een kerstmarkt kunnen doen. De bezoekers ook, want die komen tot nu toe in grote getalen.” Doordeweeks is ongeveer twintig procent van de gasten afkomstig uit Nederland, maar in het weekend ruim dertig procent. “Het is voor Bocholt een belangrijke groep klanten”, beaamt Dieckhues.

Op de markt zijn naast de kraampjes met glühwein en bratwurst ook Nederlandse kraampjes te vinden, waaronder een met poffertjes. Nu de coronacrisis de organisatie minder parten speelt, zorgt een andere crisis voor hoofdzorgen. De energiekosten rijzen sinds de oorlog in Oekraïne namelijk de pan uit. Daarom branden er in Bocholt minder lampen en zijn de openingstijden aangepast. Niks doen was voor de organisatie geen optie. “We hebben het ingeperkt om energie te besparen, maar helemaal uitzetten wilden we niet”, besluit Dieckhues.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Bocholt|Kerstmarkt|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Partijen eisen van de burgemeester meer transparantie en betere informatie

In de gemeenteraad van Bocholt wordt opnieuw gediscussieerd over meer transparantie en tijdige infor...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

Strijd om burgemeestersschap in Bocholt: machtswissel of machtsbehoud?

Op 14 september 2025 kiest de Duitse stad Bocholt een nieuwe burgemeester, en de verkiezingen belove...

Weigering referendum zet renovatie ‘Bocholtse Stopera’ opnieuw in de schijnwerpers

De gemeente Bocholt heeft een burgerreferendum over de toekomst van het stadhuisproject met cultuurt...

Supers mogen straks over de grens inkopen, diploma’s sneller erkend

Supermarkten en drogisterijen mogen straks producten inkopen in Duitsland als die daar goedkoper zij...

Honderden demonstranten bij infoavond azc Aalten: "In Aalten willen we geen trammelant, we willen het netjes doen"

In Aalten zijn de meningen verdeeld over het plan om een asielzoekerscentrum (azc) te openen aan de ...