gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerstmarkten in Duitsland blijven inzetten op extra veiligheid

d80590aaf50ae3fd572ef89f2b0b57ea

Veel Duitse steden zetten fysieke barrières in om aanvallen met voertuigen te voorkomen. In de deelstaat Noordrijn-Westfalen dat grenst aan de Achterhoek en Liemers worden markten beveiligd met voertuigen die door beveiligers worden bewaakt; dit kost steden en organisatoren elk zo’n 100.000 euro.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De veiligheid op kerstmarkten over de Duitse grens blijft een belangrijk thema. De veiligheidswaarborg als afgeschermde pleinen was ook al te merken in kleine steden als Bocholt en Anholt tijdens de optochten van Sint Maarten rond 11 november. En dus nu ook de steden met bekende kerstmarkten, treffen uiteenlopende maatregelen om bezoekers te beschermen. Zo zijn er vaak betonblokken om de wegen te blokkeren tegen voertuigen, extra camerabewaking en politietoezicht.

In populaire steden als Düsseldorf, is de politie zichtbaarder aanwezig dan voorheen. Dat meldt de Duitse omroep WDR. Agenten benaderen bezoekers actief om hen te waarschuwen voor zakkenrollers en andere diefstallen. Daarnaast lopen er agenten in uniform rond op de markten zelf. In het centrum van Düsseldorf zijn bovendien twee extra contactpunten ingericht door de politie.

Ondersteuning uit buurlanden
Zoals al ruim 25 jaar het geval is, krijgt de politie in de adventsweekenden versterking uit Nederland. Die samenwerking is vooral relevant in Düsseldorf, waar Nederlandse toeristen vaak de grootste groep buitenlandse bezoekers vormen. Ook in Aken lopen Nederlandse en Belgische agenten mee op de kerstmarkt.

Nieuw dit jaar is dat de politie in Düsseldorf gebruikmaakt van mobiele camerabewaking. Ook Duisburg zet dergelijke camera’s voor het eerst in, na een breed gesteunde beslissing van de gemeenteraad. Aanleiding hiervoor zijn de grote bezoekersstromen, inbraken in kraampjes en diefstallen. Op zes plekken worden camera’s geplaatst. De beelden worden niet continu opgenomen en gezichten blijven gepixeld, tenzij er een concrete aanleiding is om ze te verscherpen, om zo de privacy te waarborgen.

Bescherming tegen voertuigen
Veel steden zetten fysieke barrières in om aanvallen met voertuigen te voorkomen. In Essen-Steele wordt de markt bijvoorbeeld beveiligd met voertuigen die door beveiligers worden bewaakt; dit kost stad en organisatoren samen zo’n 100.000 euro. Hattingen gebruikt inklapbare hekken die snel geopend kunnen worden voor hulpdiensten. In Kerpen-Horrem komt een bouwhek te staan. In Paderborn, Bochum en Bielefeld worden zogenaamde ‘Inductainers’ ingezet: opvouwbare containers die ter plekke met water worden gevuld en dienen als afscherming.

Daarnaast hebben sommige gemeenten (steek)wapenverbodszones ingesteld. In onder andere Bonn mag de politie bezoekers daardoor zonder directe aanleiding controleren.

Kosten blijven discussiepunt
Volgens organisatoren zijn de kerstmarkten in Noordrijn-Westfalen goed voorbereid op veiligheidsgebied. Toch leiden de oplopende kosten op sommige plekken tot discussie. In Overath gaat de kerstmarkt dit jaar zelfs niet door omdat het budget voor beveiliging al was opgegaan aan andere evenementen.

Ook in Oberhausen lopen er Nederlandse agenten rond. Zo kunnen zij in gesprek gaan met Nederlandse bezoekers om ze te waarschuwen. Nederlandse bezoekers van de Weihnachtsmarkten kunnen ook terecht bij de Nederlandse agenten om zo om hulp te vragen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met RN7 en RTV Connect.

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.