gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Liemers wil structureel muziekles op scholen

f88d931a4a90d6cddfa877ef4e531336.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat doen we samen met de scholen, de muziekschool maar ook muziekverenigingen helpen daarbij", legt directeur Bert Fröhlich van Kunstwerk! uit. "Elk kind krijgt dus nu goed kwalitatief muziekonderwijs", vult wethouder Ruth Mijnen van Montferland aan. "En dat doet veel met de ontwikkeling van kinderen." Kinderambassadeur Lieke Roes zette namens alle kinderen haar handtekening onder het convenant, een symbool dat gedeputeerde Josan Meijers zichtbaar goed deed. "Naast de koningin hebben we laten zien: het gaat hier om de kinderen", aldus de gedeputeerde. "Daarom was het belangrijk om een handtekening van één kind namens alle andere kinderen op dat bord te zetten."

Bij aankomst werd koningin Máxima, die het initiatief landelijk steunt, toegezongen door honderden kinderen van basisscholen uit alle Liemerse gemeenten. Wethouder Mijnen vond haar komst bijzonder. "Ze is oprecht een erevoorzitter", aldus de wethouder. "Op het eind van het jaar heeft ze met de stichting een eindmanifestatie en nu al is de kwaliteit zichtbaar beter. Dus dat toont aan dat het echt zin heeft." Het initiatief wordt ook in andere delen van de provincie opgepakt. "We hebben het stokje letterlijk doorgegeven aan Zutphen/Lochem en de Achterhoek", aldus Fröhlich. "Zo verspreiden we langzamerhand het muziekvirus door Gelderland en heel Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.