gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Liemers wil structureel muziekles op scholen

f88d931a4a90d6cddfa877ef4e531336.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat doen we samen met de scholen, de muziekschool maar ook muziekverenigingen helpen daarbij", legt directeur Bert Fröhlich van Kunstwerk! uit. "Elk kind krijgt dus nu goed kwalitatief muziekonderwijs", vult wethouder Ruth Mijnen van Montferland aan. "En dat doet veel met de ontwikkeling van kinderen." Kinderambassadeur Lieke Roes zette namens alle kinderen haar handtekening onder het convenant, een symbool dat gedeputeerde Josan Meijers zichtbaar goed deed. "Naast de koningin hebben we laten zien: het gaat hier om de kinderen", aldus de gedeputeerde. "Daarom was het belangrijk om een handtekening van één kind namens alle andere kinderen op dat bord te zetten."

Bij aankomst werd koningin Máxima, die het initiatief landelijk steunt, toegezongen door honderden kinderen van basisscholen uit alle Liemerse gemeenten. Wethouder Mijnen vond haar komst bijzonder. "Ze is oprecht een erevoorzitter", aldus de wethouder. "Op het eind van het jaar heeft ze met de stichting een eindmanifestatie en nu al is de kwaliteit zichtbaar beter. Dus dat toont aan dat het echt zin heeft." Het initiatief wordt ook in andere delen van de provincie opgepakt. "We hebben het stokje letterlijk doorgegeven aan Zutphen/Lochem en de Achterhoek", aldus Fröhlich. "Zo verspreiden we langzamerhand het muziekvirus door Gelderland en heel Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.