Ulft, Netherlands

Jarig museum Min40Celcius hoopt op nieuw onderkomen

Foto: REGIO8
Museum Min40Celcius in Varsselder heeft grootste plannen. Wat ooit begon als hobby van René van Uum is uitgegroeid tot een museum dat bijna uit zijn voegen barst. Zo erg dat er nu plannen voor verhuizing naar een nieuw pand liggen.
Bart Sollman | 1 augustus 2024 16:54 | Aangepast op 1 augustus 2024 16:54
"Het liefst hadden we gehad dat het pand er al stond. Maar de verwachting is dat we met een jaar of vijf kunnen verhuizen naar de nieuwbouw", zegt Van Uum. Het nieuwe museum komt naast de zandafgraving in Netterden op een perceel aan de Berghseweg. "Dat wordt een stuk groter met meer aandacht voor de natuur en misschien zelfs een theetuin", aldus de verzamelaar.

In het museum zijn allerlei botten te vinden van dieren die ooit in de Achterhoek geleefd hebben. Er staat één grote eyecatcher, een prehistorische neushoorn. De trots van Van Uhm: "Die heb ik zelf helemaal in elkaar gezet, ik ben echt trots als ik ernaar kijk." De vondst waar hij het meest trots op is, is een bot van een waterbuffel. "Dit is de enige plek in Nederland waar dat ooit gevonden is, echt uniek", zegt Van Uum.

Vrijwilligers gezocht
Het museum focust zich naast liefhebbers ook steeds meer op onderwijs. Van Uum: "We hebben nu zo'n veertig scholen die langskomen met klassen. We draaien nu met elf vrijwilligers, maar dat mogen er altijd meer worden." Daarnaast zoekt het museum mensen die de marketing en sociale media kunnen doen. "Dat is een vak apart, botten zoeken kan ik heel goed, maar sociale media enzo is niet mijn ding."

Heilige graal
De verzamelaar is heel blij met de collectie op dit moment. Toch is er één bot dat nog ontbreekt, de heilige graal. "Ik wil heel graag nog het bot van een Neanderthaler vinden. We hebben al gereedschap gevonden, dus we weten dat het mogelijk is om die botten hier te vinden. Er zijn er nu twee in Nederland gevonden, de derde vinden we hier, dat weet ik zeker", zegt Van Uum met knipoog.

Lees ook

Starterslening in Lochem gaat omhoog naar landelijke maximum 50.000 euro

De starterslening voor woningzoekenden in Lochem gaat omhoog naar 50.000 euro. Het bedrag staat nu a...

Grenscontroles Nederland gaan half jaar langer door

De grenscontroles bij de Nederlandse grens gaan een half jaar langer door. Dat maakte minister David...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...

Opnieuw explosie op Veemarkt Doetinchem, waarschijnlijk geen link met eerder incident

In de nacht van zondag op maandag is er een zware explosie geweest op de Veemarkt in Doetinchem. Ond...

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus ...

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...