Ulft, Netherlands

Geen voordeel bij sluiten van fietsenstalling

Het sluiten van de ondergrondse, bewaakte fietsenstalling Perlstein aan de Waterstraat heeft geen financiële voordelen en zal leiden tot meer gestalde fietsen in de binnenstad van Doetinchem. Dat concludeert de gemeente na onderzoek
Regio8 | 7 april 2020 13:28 | Aangepast op 7 april 2020 13:28
Door het tekort zoekt Doetinchem naar mogelijke besparingen

Afgelopen najaar legde Doetinchem een pakket aan bezuinigingsmaatregelen op tafel, nadat de gemeente miljoenen tekort kwam op de begroting. Eén van de keuzes was een onderzoek uitvoeren naar het sluiten van fietsenstalling Perlstein aan de Waterstraat. Dit zou een besparing van 20.000 euro aan huurkosten opleveren. Volgens de gemeente is het sluiten van de fietsenstalling technisch mogelijk, maar gaat dit problemen opleveren in de omgeving. Zo is de verwachting dat fietsen in de Waterstraat zullen worden geparkeerd hetgeen problemen oplevert voor onder andere de hulpdiensten.

In het verleden is er een periode geweest dat fietsers een kleine vergoeding moesten betalen voor het stallen van hun fiets. Resultaat hiervan was dat er veel fietsen buiten de stalling stonden en de stalling zelf nagenoeg leeg was. Het aantal gebruikers van de fietsenstalling neemt de laatste jaren af, blijkt uit cijfers. In 2016 maakten nog bijna 42.000 mensen gebruik van de fietsenstalling ten opzichte van dertigduizend mensen vorig jaar. Naast Perlstein beschikt Doetinchem over een bewaakte fietsenstalling aan de Nieuwstad en sinds vorige week ook over een fietsenstalling bij de D-toren.

Contractueel beperkt
Contractueel kan de gemeente nog niet af van de fietsenstalling. De gemeente heeft een huurcontract lopen tot 2027. Voortijdige opzegging is alleen mogelijk als partijen daar overeenstemming over hebben of de gemeente een nieuwe huurder kan vinden.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...