Ulft, Netherlands

Duizenden mensen bezoeken groeiend sinterklaaswalhalla in Borculo

Foto: REGIO8
Zodra Sinterklaas in het land is, verandert de stemming in Borculo direct. De Berkellandse stad wordt dan voor even Sint Nicolaasstad. Ruim 6000 mensen kwamen speciaal voor de Goedheiligman en zijn pieten naar Borculo en genoten van allerlei activiteiten in het centrum.
Viggo Zweverink | 25 november 2024 14:16 | Aangepast op 25 november 2024 14:16
“We hebben een straattheater van tachtig personen, de werkkamer van Sinterklaas, de pietenschool en pietengym. Er is heel veel te beleven”, aldus André van Woudenberg namens de organisatie. Ruim veertig vrijwilligers bouwen de stad elk jaar om tot een heus Sinterklaaswalhalla. “Het is veel werk, maar heel erg leuk”, geeft Van Woudenberg aan. “De mensen beginnen al te genieten op het moment dat we de schildjes aan de lantaarnpalen maken.”

Sint en zijn pieten zijn zelf ook blij dat ze weer in de Achterhoek zijn. “Als wij in Borculo aankomen, voelt dat altijd een beetje als thuiskomen”, geeft de Goedheiligman aan. “Het ziet er prachtig uit met de werkkamer en de bakkerij. Kinderen kunnen hier hun pietendiploma halen.”

Groei
De organisatie van de Sint Nicolaasstad hoopt in de toekomst nog groter te worden en meer bezoekers naar Borculo te trekken. “Ik zie wel dat we uit kunnen breiden”, laat Van Woudenberg weten. “We moeten wel rustig uitbreiden en niet te veel tegelijk. We moeten het leuk en gezellig houden.”

Lees meer over:

Borculo|Sinterklaas|Berkelland|

Lees ook

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...

Borculo blijft na honderd jaar nog altijd in de ban van cycloon: 'Het leeft nog steeds'

Honderd jaar geleden werd Borculo getroffen door een verschrikkelijke natuurramp. Op 10 augustus 192...

Voertuig te water in Noordijk, veel hulpdiensten ‘onnodig’ ter plaatse

Op een zandweg bij het Berkellandse dorp Noordijk is vrijdagmiddag een voertuig te water geraakt. In...

Waterkwaliteit in Berkel ‘voldoende’ na explosie bij FrieslandCampina

Volgens het Waterschap Rijn en IJssel is de waterkwaliteit in de rivier de Berkel ‘voldoende’. Bij d...

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...

Tamandua na hectisch avontuur weer terug in verblijf Eibergen

Na een hectische periode door de ontsnapping van de tamandua, is het dier weer terug in haar verblij...