Ulft, Netherlands

Domushuis in Wehl stopt als opvanglocatie

Het Leger des Heils heeft besloten te stoppen met de opvanglocatie in het Domushuis in Wehl. Mede door het verscherpte toezicht zijn de kosten dusdanig gestegen dat er geen financiële basis meer is.
Regio8 | 26 juni 2019 10:15 | Aangepast op 26 juni 2019 10:15
“Na de incidenten van vorig jaar is er extra personeel ingezet terwijl er minder deelnemers geplaatst werden”, aldus het Leger des Heils. “Door de aanscherping van de screening kwamen minder mensen in aanmerking voor deze locatie. Dit samen heeft geleid tot stijgende kosten en minder opbrengsten.” Volgens de organisatie is daardoor geen mogelijkheid voor een gezonde financiële basis, waardoor de opvang voor augustus 2020 de deuren sluit.

De bewoners en het personeel van de locatie zijn inmiddels op de hoogte gebracht van de voorgenomen sluiting als opvanglocatie. “In de komende periode wordt samen met de gemeente en andere zorginstanties gekeken naar een passende woonplek voor de bewoners”, laat het Leger des Heils weten. Het Domushuis is sinds 2011 actief als opvanglocatie.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...