Ulft, Netherlands

De Graafschap op de valreep langs Excelsior

De Graafschap heeft maandagavond zijn eerste uitzege van het seizoen geboekt. In Rotterdam wonnen de Superboeren na een late treffer van invaller Ralf Seuntjens met 1-2 tegen een tiental van Excelsior.
Regio8 | 5 oktober 2020 20:26 | Aangepast op 5 oktober 2020 20:26

De Graafschap nam al snel de leiding, nadat een verre vrije trap van Mohamed Hamdaoui na drie minuten via de muur binnenviel: 0-1. Heel lang duurde de voorsprong niet, want Reuven Niemeijer zette de thuisploeg na achttien minuten op gelijke hoogte (1-1). Dat deed de Excelsior-aanvaller uit een onterecht gegeven strafschop, nadat Toine van Huizen de bal op zijn zij kreeg en niet tegen zijn arm aan. Na een klein half uur stonden de Rotterdammers met tien man: een schop op de enkel van Daryl van Mieghem van verdediger Ormonde-Ottewill werd door scheidsrechter Kamphuis bestraft met een directe rode kaart. De Graafschap had daarna het veldoverwicht, kreeg ruimte van Excelsior, maar deed daar te weinig mee. Johnatan Opoku (schot voorlangs) en Toine van Huizen (kopbal) kregen wel grote mogelijkheden op 1-2.

Na rust was het spelbeeld niet anders. De Graafschap bepaalde, maar slaagde er niet in om met een man meer Excelsior kapot te spelen. Roland Baas verving in de rust linksback Jordy Tutuarima, die een ongelukkige eerste helft kende. De Superboeren kregen het niet voor elkaar om het balbezit om te zetten in doelpunten. Ralf Seuntjens, twee weken geleden geblesseerd geraakt tegen Jong AZ, kwam na 62 minuten als invaller binnen de lijnen. Excelsior kreeg echter de eerste serieuze kans op een doelpunt: Reuven Niemeijer trof de vuisten van doelman Rody de Boer. In de slotminuut was het notabene Seuntjens die De Graafschap op voorsprong schoot. De aanvaller twijfelde niet en schoot van binnen de zestien zuiver en hard raak (1-2). In de blessuretijd kopte Seuntjens zelfs nog op de lat. 

Door deze zege heeft De Graafschap nu vier van de vijf wedstrijden gewonnen en staat het op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Vrijdag komt koploper NAC Breda naar de lege Vijverberg. 

Foto: De Graafschap media 


Lees ook

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Samen gas geven tekent Beltrum: laatste stellen nemen hun intrek in huizen van collectief bouwproject Buurseman

Het is het vierde CPO-project in Beltrum: bewoners bouwden aan een nieuwe straat, Buurseman, waar ze...