Ulft, Netherlands

De Graafschap op de valreep langs Excelsior

De Graafschap heeft maandagavond zijn eerste uitzege van het seizoen geboekt. In Rotterdam wonnen de Superboeren na een late treffer van invaller Ralf Seuntjens met 1-2 tegen een tiental van Excelsior.
Regio8 | 5 oktober 2020 20:26 | Aangepast op 5 oktober 2020 20:26

De Graafschap nam al snel de leiding, nadat een verre vrije trap van Mohamed Hamdaoui na drie minuten via de muur binnenviel: 0-1. Heel lang duurde de voorsprong niet, want Reuven Niemeijer zette de thuisploeg na achttien minuten op gelijke hoogte (1-1). Dat deed de Excelsior-aanvaller uit een onterecht gegeven strafschop, nadat Toine van Huizen de bal op zijn zij kreeg en niet tegen zijn arm aan. Na een klein half uur stonden de Rotterdammers met tien man: een schop op de enkel van Daryl van Mieghem van verdediger Ormonde-Ottewill werd door scheidsrechter Kamphuis bestraft met een directe rode kaart. De Graafschap had daarna het veldoverwicht, kreeg ruimte van Excelsior, maar deed daar te weinig mee. Johnatan Opoku (schot voorlangs) en Toine van Huizen (kopbal) kregen wel grote mogelijkheden op 1-2.

Na rust was het spelbeeld niet anders. De Graafschap bepaalde, maar slaagde er niet in om met een man meer Excelsior kapot te spelen. Roland Baas verving in de rust linksback Jordy Tutuarima, die een ongelukkige eerste helft kende. De Superboeren kregen het niet voor elkaar om het balbezit om te zetten in doelpunten. Ralf Seuntjens, twee weken geleden geblesseerd geraakt tegen Jong AZ, kwam na 62 minuten als invaller binnen de lijnen. Excelsior kreeg echter de eerste serieuze kans op een doelpunt: Reuven Niemeijer trof de vuisten van doelman Rody de Boer. In de slotminuut was het notabene Seuntjens die De Graafschap op voorsprong schoot. De aanvaller twijfelde niet en schoot van binnen de zestien zuiver en hard raak (1-2). In de blessuretijd kopte Seuntjens zelfs nog op de lat. 

Door deze zege heeft De Graafschap nu vier van de vijf wedstrijden gewonnen en staat het op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Vrijdag komt koploper NAC Breda naar de lege Vijverberg. 

Foto: De Graafschap media 


Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...