gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Corsogroepen druk met de voorbereidingen

e7c5fe8951db316a643704dde1719075.jpg
Redactie REGIO8 |

"De zenuwen zijn nog mooi rustig, maar het laatste weekend zal het wel iets spannender worden", zegt Bas Penterman van Corsogroep de Witte Brug. Naar ontwerp van Rob te Molder verrijst er een metershoge wagen in een schuur in Harreveld: "Het ontwerp is kijkers", zo legt Penterman uit. "Alle ogen die kijken je in de optocht aan. Het schiet al mooi op, maar er moet nog genoeg gebeuren. Dus ik zal zeggen, iedereen uit Harreveld, kom hierheen om te helpen!"

Pascal Wassink had drie weken vakantie. Dat betekent voor hem drie weken werken aan de corsowagen. "Deze ogen moeten allemaal bewegen", zegt Wassink, terwijl hij bezig is met het lassen van de ogen. "In totaal 92 stuks. Dat is wel flink wat werk." Lonneke Hartjes is tijdens het laswerk van Pascal druk bezig met papier-maché . "De groep en het samenzijn is wel erg leuk", vindt Lonneke, die het geen straf vindt om flink wat uren vrije tijd in de wagen te steken. "We hebben een echte hechte groep en dat je samen zoiets presteert. Dat is het mooiste." Het Bloemencorso in Lichtenvoorde vindt plaats op zondag 11 september.

Lees ook

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.