Ulft, Netherlands

Boumans steunt De Graafschap tegen KNVB

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem heeft zondagavond bij de NOS kritiek geuit op de beslissing van de KNVB om De Graafschap niet te laten promoveren. Op basis van de reglementen van de voetbalbond denkt hij dat de beslissing nog kan worden teruggedraaid.
Regio8 | 26 april 2020 23:27 | Aangepast op 26 april 2020 23:27
De KNVB besloot vrijdag om dit voetbalseizoen geen promotie of degradatie plaats te vinden. De Graafschap en Cambuur Leeuwarden, beide in bezit van een directe promotieplaats op de ranglijst, lopen daardoor een plek in de eredivisie mis. Terwijl De Graafschap juridische stappen overweegt, geeft de burgemeester van Doetinchem aan dat het bestuur van de KNVB in zijn ogen een verkeerde keuze geeft gemaakt. "Dat staat namelijk in het reglement dat ze zelf hebben opgesteld", aldus Boumans. "De KNVB mag geen schade aan clubs berokkenen of daar twijfel over laten ontstaan."

Boumans wijst op de grote financiele gevolgen door onder meer het mislopen van televisiegelden op eredivisieniveau. "De schade is er zowel bij Cambuur als De Graafschap, miljoenen", zegt de burgemeester. "En er is ook onduidelijkheid. Het eigen reglement is dus overtreden, dat kan herroepen worden door de eigen leden in een algemene vergadering. In de statuten staat dat bij zo'n vergadering zeker vier clubs aanwezig moeten zijn. Nou, met De Graafschap, SC Cambuur en FC Utrecht hoef je er nog maar één bij te vinden. Dan kun je de beslissing terugdraaien."

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....