Ulft, Nederland
Terug

Bedrijven zoeken technici tijdens Talententuin

93bcc30f0affa0e396393f1e89668d4f.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij hopen vandaag wat stagiairs en mogelijke afstudeerders te bereiken om bij ons team te komen werken”, zegt Patrick Garritsen van Reiger Suspension uit Hengelo. “Om hun steentje bij de dragen aan Reiger, bij ICT, media, montage, noem maar op.” Voor het Achterhoekse bedrijf dat schokdempers produceert is het een mooie kans om een andere doelgroep te bereiken. “Over het algemeen krijgen wij vooral technisch personeel vanuit scholen of mensen die al ervaren zijn wat betreft technisch werk”, zegt Garritsen. “Op de Talententuin heb je echt jongeren die vers uit de opleiding komen en frisse ideeën hebben.”

Eric van Uum van Microsoft gaf een presentatie in het ICER, over hoe intelligentie en data de maakindustrie in de regio kunnen veranderen. De spreker vindt evenementen als de Talentuin erg belangrijk om mensen voor de technische en ICT-branche te werven. “We moeten mensen uitnodigen om te laten zien wat we hier in de Achterhoek doen”, zegt van Uum. “De leerlingen kunnen nu hier naar toe komen en zien wat er daadwerkelijk gebeurt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.