gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Basisschool AnderZ klaar voor BZT Show

21c1f8fb3fecff8453a58f4d07989c80.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij gaan voor een plekje in de BZT XXL-band", vertelt juf Rebekka Davelaar trots. "Die band mag optreden tijdens het kerstgala met Koningin Máxima. Dus dat is heel bijzonder. We zijn nu zo ver gekomen en nu willen we heel graag door." De juf is ervan overtuigd dat de kinderen de grote prijs winnen. "De andere groepen zijn ook heel goed natuurlijk", aldus Davelaar. "Maar ik denk dat wij wel uitblinken in enthousiasme. En ze zijn allemaal lekker jong en fris dus ik denk dat we wel een grote kans maken." Mochten ze winnen dan krijgt de groep een confettidouche. Mochten ze verliezen, dan een waterdouche.

De bodypercussieact waarmee de kinderen een plaatsje in de finale hebben bemachtigd hebben ze zelf verzonnen. "Alle kinderen hebben allerlei bewegingen bedacht met hun lichaam, en dat hebben we met elkaar aan elkaar geplakt en zo is deze act ontstaan", aldus Davelaar. De BZT Show laat ook wensen van kinderen in vervulling gaan. Dat maakt de show voor sommige kinderen extra bijzonder. "Ik heb ook een wens gedaan en dat komt ook misschien uit," vertelt Anne. "Mijn wens is samen met Claudia de Breij ‘Mag ik dan bij jou’ zingen." De finale wordt zaterdag op televisie uitgezonden.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.