Ulft, Nederland
Terug

Arriva blijft ook de komende tien jaar het vervoersbedrijf van het OV in de Achterhoek

05e97efe0d80d70e0a7b1b75bf85826d.jpg

Arriva blijft tot zeker 2036 de verzorger van het bus-en treinvervoer in de Achterhoek. Het vervoersbedrijf heeft de opdracht gewonnen van Keolis en EBS en heeft veel plannen voor de komende tijd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De overeenkomst van Arriva loopt van 14 december 2025 tot december 2035, met een mogelijkheid om te verlengen tot uiterlijk 2042. De winst ging uiteindelijk naar Arriva vanwege reisaanbod van het vervoersbedrijf, wat groter was dan wat de vraag van de opdrachtgever was. De bussen kunnen namelijk bijvoorbeeld bij de aanvang van de overeenkomst al voldoen aan de zero-emissie eis. Daarbij worden ook de treinen opgeknapt en voorzien van toiletten. Ook worden er meerdere aanpassingen gedaan om de reis veiliger en comfortabeler te maken.

Arriva gaat zich ook inzetten om het netwerk te verbeteren. Zo wil het bedrijf ervoor zorgen om de buslijnen beter op elkaar te laten aansluiten, waardoor het landelijke bereik groter wordt. Ook worden er nieuwe buslijnen toegevoegd aan het aanbod en gaan de belangrijke buslijnen vaker rijden. Om welke dit gaan is nog niet bekend.

In 2028 wordt ook de RegioExpress geïntroduceerd, met een sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem. Als toevoeging wilt Arriva nog extra treinen daarvoor inzetten om voldoende capaciteit te kunnen bieden bij een groeiende hoeveelheid ov-gebruikers.

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.