gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Arriva blijft ook de komende tien jaar het vervoersbedrijf van het OV in de Achterhoek

05e97efe0d80d70e0a7b1b75bf85826d.jpg

Arriva blijft tot zeker 2036 de verzorger van het bus-en treinvervoer in de Achterhoek. Het vervoersbedrijf heeft de opdracht gewonnen van Keolis en EBS en heeft veel plannen voor de komende tijd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De overeenkomst van Arriva loopt van 14 december 2025 tot december 2035, met een mogelijkheid om te verlengen tot uiterlijk 2042. De winst ging uiteindelijk naar Arriva vanwege reisaanbod van het vervoersbedrijf, wat groter was dan wat de vraag van de opdrachtgever was. De bussen kunnen namelijk bijvoorbeeld bij de aanvang van de overeenkomst al voldoen aan de zero-emissie eis. Daarbij worden ook de treinen opgeknapt en voorzien van toiletten. Ook worden er meerdere aanpassingen gedaan om de reis veiliger en comfortabeler te maken.

Arriva gaat zich ook inzetten om het netwerk te verbeteren. Zo wil het bedrijf ervoor zorgen om de buslijnen beter op elkaar te laten aansluiten, waardoor het landelijke bereik groter wordt. Ook worden er nieuwe buslijnen toegevoegd aan het aanbod en gaan de belangrijke buslijnen vaker rijden. Om welke dit gaan is nog niet bekend.

In 2028 wordt ook de RegioExpress geïntroduceerd, met een sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem. Als toevoeging wilt Arriva nog extra treinen daarvoor inzetten om voldoende capaciteit te kunnen bieden bij een groeiende hoeveelheid ov-gebruikers.

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.