Ulft, Netherlands

Gemeente wil alleen windmolens in Eldrik

Bronckhorst wil voor het plaatsen van windmolens alleen nog kijken naar het buurtschap Eldrik, tussen Laag-Keppel en Wehl. Dat stelt het college aan de raad voor als ‘spelregels’ in het nieuwe beleidskader voor windenergie.
Regio8 | 20 mei 2021 15:35 | Aangepast op 20 mei 2021 15:35
“Onderzoek toont aan dat dit gebied in potentie aan de voorwaarden kan voldoen en dat hier zo min mogelijk mensen mogelijk hinder ondervinden van windmolens”, laat de gemeente weten in een persverklaring, om daarna een slag om de arm te maken: “Er is geen aanvraag voor een windpark. Het is ook niet duidelijk of deze er gaat komen.” Andere spelregels in het beleidskader zijn onder meer de maximale tiphoogte (150 meter), lokaal eigenaarschap en de afstand tot dorpen. Met de keuze voor Eldrik als gebied sluit de gemeente andere locaties uit.

Bronckhorst wil spelregels vastleggen om ‘zelf de regie te houden bij mogelijke toekomstige initiatieven’. Inwoners van Laag-Keppel, Hoog-Keppel en Eldrik verzetten zich al tijden tegen de komst van windmolens. Dinsdagavond staat een ‘stille tocht’ gepland in Hengelo, waar inwoners van het oude naar het nieuwe gemeentehuis lopen. Uit een enquête van PON&Telos bleek recent dat een meerderheid van de inwoners van de gemeente niet zit te wachten op windenergie.

De gemeenteraad van Bronckhorst spreekt begin juli over het onderwerp. De gemeente verleent in ieder geval tot 2022 geen medewerking aan de realisatie van windinitiatieven.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Nederlandse politieagent lichtgewond bij ingrijpen op Bocholtse kermis

Een Nederlandse politieagent is vrijdagavond tijdens de Bocholse kermis lichtgewond geraakt toen hij...

‘Gezonde spanning’ bij Remko Keizer tijdens eigen verjaardagsfeest in Lochem

Slechts 250 mensen hadden zaterdagavond de eer om bij het 50ste verjaardagsfeestje van Heinoos-front...

Orion Stars pakt in eigen huis haar vijfde Supercup

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

Drie gewonden bij aanrijding in Vorden

Bij een frontale aanrijding op de Rondweg in Vorden zijn zondagmiddag meerdere personen gewond geraa...

Eibergen onder streng toezicht bij protest tegen asielopvang: 'Nodig om het rustig te houden'

Een deel van Eibergen is zaterdagmiddag door burgemeester Joost van Oostrum aangewezen als veilighei...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...