gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

36cf2102b98bda2fc67377324441cd4b

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de Achterhoek. Het op een na hoogste waarschuwingsniveau van het meteorologisch instituut is van kracht van 10.00 tot 16.00 uur.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de loop van de ochtend wordt sneeuw verwacht in de Achterhoek. Er kan lokaal tot zeven centimeter vallen. ‘De sneeuwzone begint woensdagochtend in het westen en breidt zich uit naar het oosten’, aldus het KNMI. In de rest van Nederland is code oranje ook van kracht, alleen in Limburg en op de Waddeneilanden geldt code geel.

Nadat code oranje niet meer van kracht is, blijft code geel nog wel gelden. Deze waarschuwing geldt al sinds het weekend en blijft zeker nog tot donderdagmiddag van kracht. De verwachting is dat de waarschuwing nog verlengd wordt op basis van de weersvoorspellingen.

Rijkswaterstaat kwam dinsdag met een oproep om woensdag thuis te werken, als dat mogelijk is. Door de verwachte sneeuw kan het gevaarlijk glad worden op de wegen. Ook kan het zicht slecht zijn door de combinatie van wind en sneeuw.

Lees ook

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.