Ulft, Netherlands

Zone.college geeft digitaal kijkje in school

Door corona kunnen de open dagen van middelbare scholen dit jaar niet fysiek plaatsvinden. Het Zone.college in Doetinchem organiseerde daarom een digitale open dag, zodat potentiële leerlingen vanuit huis toch een beetje de sfeer kunnen proeven.
Davie Klein Gunnewiek | 21 januari 2021 14:42 | Aangepast op 21 januari 2021 14:42

“Het is wat het is”, zegt directeur Patrice Splithof van het Zone.college. “Het mag gewoon niet, dus hebben we met de collega’s nagedacht over een digitale open dag.” De school wil op deze manier toch een inkijkje geven in de sfeer, de lessen en de verschillende leerroutes. “We hebben filmpjes gemaakt, voorlichtingsrondes met livepresentaties en leerlingen kunnen chatten met leerkrachten”, aldus Spilthof. De animo voor de digitale open dag bleek groot: meer dan vijfhonderd bezoekers hebben zich aangemeld. “Daar zijn we heel erg blij mee”, zegt Splithof.

Nika Wittebrood is één van de groep 8 leerlingen die thuis achter haar laptop de digitale open dag bekijkt. Ze houdt van dieren en denkt dat het Zone.college goed bij haar past. “Het was fijner geweest om echt op de school te gaan kijken, maar dat kan helaas niet”, vertelt Nika. Toch denkt ze digitaal een goede indruk te kunnen krijgen van de school. “Ik vind dat ze op een leuke manier laten zien hoe de school eruit ziet”, zegt Nika. “Ze hebben een virtuele rondleiding, dan kun je toch een beetje zien hoe het in het echt eruit ziet.”

Filmpjes maken
Omdat het Zone.college praktijkgericht werkt worden er tijdens de digitale open dag ook filmpjes gemaakt over de verschillende vakken. Deze worden vervolgens via sociale media verspreid. Zo worden in de kas van de school tegels gelegd en in een lokaal laten leerlingen zien hoe planten worden verpot. “Voor de leerlingen op school is het leuk om toch een beetje te kunnen laten zien waar ze zoal mee bezig zijn.”

Later dit jaar
Splithof hoopt later dit jaar alsnog de potentiële leerlingen fysiek op school welkom te kunnen heten. “Dat zouden we heel graag willen. Ik hoop dat we zo snel mogelijk uit de lockdown komen en onze school open kunnen stellen voor mensen die ‘live’ even kijkje willen nemen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...