Ulft, Netherlands

Ziekenhuizen mogelijk al snel uit elkaar

Interim-voorzitter Jeltje Schraverus van het overkoepelende ziekenhuizenbestuur Santiz heeft zich in een videoboodschap gericht tot het personeel van Slingeland Ziekenhuis (SZ) in Doetinchem en het SKB in Winterswijk. Ze maakte daarin duidelijk dat beide ziekenhuizen afzonderlijk van elkaar verder gaan, mogelijk met ingang van het nieuwe jaar.
Regio8 | 3 juli 2020 13:58 | Aangepast op 3 juli 2020 13:58
"Er schijnt onduidelijkheid te zijn over mijn opdracht", vertelt Schraverus in de video volgens Omroep Gelderland. "Ik heb een hele duidelijke opdracht, die is namelijk: zorg er voor dat beide ziekenhuizen los van elkaar verder gaan, dus ieder voor zich." Schraverus is door Santiz als voorzitter toegevoegd aan de beide Santiz-bestuurders Erwin Bomers (SZ) en Bijar Altalabani (SKB). Ze maakte ter introductie een videoboodschap voor het personeel en liet weten dat ze er is neergezet om de bestuurlijke fusie tussen beide ziekenhuizen ongedaan te maken. De beoogde juridische fusie, per 1 januari 2021, is daarmee van de baan.

"Ik heb er met veel mensen over gesproken, maar één ding, de opdracht is duidelijk: we gaan uit elkaar. Het liefst per 1 januari 2021. Voor sommigen is dat te laat, voor sommigen te vroeg, maar voor mij op tijd, want het is een traject dat we netjes en zorgvuldig moeten doorlopen. De minister kijkt immers mee en die kijkt niet voor niets mee. Dat betekent dat we verantwoording hebben af te leggen."

Plannen maken
"We gaan plannen maken hoe de afgescheiden ziekenhuizen verder gaan, ieder op zijn eigen pad, SKB en SZ", aldus de bestuursvoorzitter. "Ik zal daarbij helpen dat het daar ook van komt. Ik heb nu nog niet panklaar hoe het gaat worden, daarvoor heb ik jullie allemaal nodig. Maar dat we uit elkaar gaan, dat is wel helder."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...