gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zestig Achterhoekse basisscholen strijden tegen lerarentekort

b5ff5f1149d371931d71244f712b83c9.jpg

Om aandacht te vragen voor het groeiende lerarentekort op Achterhoekse basisscholen gooiden zestig scholen dinsdag de deuren open. Het doel van de openscholendag is om mensen enthousiast te maken voor het beroep, want zonder ingrijpen stevent de regio af om een tekort van meer dan zestig leerkrachten.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Wij willen heel graag laten zien hoe mooi het werken met kinderen is", vertelt Anne-Marie Haanstra, directeur-bestuurder van Iselinge Hogeschool. "Als leerkracht lever je elke dag een bijdrage aan de toekomst van deze regio." Op basisschool 't Prisma in Doetinchem, waar burgemeester Mark Boumans de dag opende, worden ze regelmatig geconfronteerd met het tekort. Leerkracht op 't Prisma, Esther Tempels vertelt: "Als iemand ziek is en je een vraagt vanuit Personeelscluster Oost Nederland (PON) een invaller aan, dan is er heel vaak niemand." Als gevolg hiervan worden klassen verdeeld of worden er studenten voor de klas gezet. "Dat is natuurlijk wat je het minst graag wil", aldus Tempels. De Achterhoek komt momenteel zo'n veertig full-time leerkrachten tekort. Volgens Haanstra zal dit de komende jaren oplopen tot zo'n zestig leerkrachten.

Om het vak interessanter te maken, moeten de lonen omhoog en moet de werkdruk omlaag, zo geven leraren aan. "Je moet gaan kijken wat de arbeidsvoorwaarden voor leerkrachten zijn", vertelt Tempels. "Misschien moeten wij ook wel gaan kijken of het onderwijs op de goede manier wordt vormgegeven." Bij Iselinge hopen ze ondertussen dat de openscholendag nieuwe aanmeldingen oplevert. "Er zijn zo veel mogelijkheden om voor de klas te komen. Het is niet alleen een vierjarige bachelor opleiding, er zijn ook maatwerk- en zij-instromingstrajecten", aldus Haanstra.

Enthousiasme van kinderen
De Achterhoekse Hogeschool Iselinge, waar de opleiding tot basisschoolleraar kan worden gevolgd, organiseerde de dag samen met de basisscholen. Studente Maureen Derksen is daarbij een sprekend voorbeeld, zij geniet elke dag van het voor de klas staan. "Het enthousiasme van de kinderen en het feit dat je ze wat kan bijleren, dat het kwartje valt, dat is wat heel erg leuk is."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.