Ulft, Netherlands

Winterswijk verbiedt lachgas op Volksfeest

Regio8 | 28 augustus 2019 14:23 | Aangepast op 28 augustus 2019 14:23

“Het feestterrein is lachgas-vrij, dus het mag niet worden gebruikt en verkocht”, aldus burgemeester Bengevoord. De gemeente maakt zich zorgen over wat lachgas doet met de volksgezondheid. “We willen echt een signaal afgeven dat het een onwenselijke ontwikkeling is.” Bengevoord vindt het onbegrijpelijk dat lachgas legaal te verkrijgen is in winkels en tijdens feestjes en pleit voor een landelijk verbod: “Ik hoorde dat mijn collega in Doetinchem ook voornemens is om maatregelen te nemen”, vertelt de Winterswijkse burgemeester. “Als we met meer gemeenten laten zien dat we het onwenselijk vinden, dan neem ik aan dat ze in Den Haag ook gaan luisteren en dat ze het landelijk gaan regelen.”

Joram Stollman is spoedeisende hulp arts in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Hij onderschrijft de vervelende gevolgen van het gebruik van lachgas op de korte en lange termijn. “Als je een teug lachgas neemt dan heeft dat invloed op je bewustzijn. Je kan al snel duizelig worden, krijgt ongewenste hallucinaties, tintelingen en het kan tot misselijkheid leiden”, vertelt Stollman. Bij veelvuldig gebruik van lachgas heeft het nog meer verstrekkende gevolgen: “Er kan een vitamine B12 tekort optreden en dat kan leiden tot neurologische schade.”

Geen gevallen in Slingeland
Op de spoedeisende hulp in Doetinchem zijn volgens Stollmann geen gevallen bekend van mensen die daar door het gebruik van lachgas terecht zijn gekomen. “We hebben wel eens meegemaakt dat ze het hebben gebruikt, maar dat is niet de reden dat ze hier de spoedeisende hulp bezoeken”, aldus Stollman. Uit cijfers van het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum blijkt wel een stijgende populariteit. Vorig jaar kwamen er in een heel jaar 54 meldingen binnen van gezondheidsklachten na het gebruik van lachgas, in de eerste helft van dit jaar waren dat er al 67.

Foto: Omroep Gelderland/REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...