Ulft, Nederland
Terug

Wegen De Graafschap en Lötters scheiden

d902ad1080bdb7e611cd61f48ba9345d.jpg

De Graafschap en hoofdscout Marcel Lötters hebben een overeenkomst getroffen en zijn na een periode van dertig jaar definitief uit elkaar gegaan. De Doetinchemse voetbalclub bezint zich momenteel op de toekomst van de scouting.

Redactie REGIO8 |
“We hebben een oplossing getroffen waarmee beide partijen tevreden zijn”, aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp. Het vertrek van hoofdscout Lötters komt voort uit een verschil van inzicht. “We willen meer sturing geven”, zo legt Ostendorp uit. “Een scout moet in ieder geval eens per week op het stadion zijn voor een technisch overleg.” De Graafschap houdt na het afscheid van de hoofdscout inzicht in de archieven. “Dat vond Marcel belangrijk, hij wil dat hij van waarde is geweest voor de club.” In het verleden speelde Lötters onder meer een belangrijke rol bij het binnenhalen van Oussama Assaidi, Steve de Ridder en Vincent Vermeij.

Lötters, die sinds 1988 in verschillende functies actief was voor de club, spreekt van een moeilijk afscheid. “Ik deed het werk met enorm veel passie en had een hele goede band met trainer Henk de Jong”, aldus de voormalig hoofdscout. Hij heeft na zijn afscheid bij De Graafschap al aanbiedingen ontvangen van meerdere voetbalclubs uit Nederland en Engeland. “Maar daar ben ik teveel superboer voor”, zegt Lötters, die naast zijn scoutingwerkzaamheden een winkel bezit in Elburg. “Ik hoef er gelukkig niet van te leven, maar het liefst was ik gewoon doorgegaan.”

Bal ligt bij Hofstede
Voor de toekomst van de scouting ligt de bal nu bij manager voetbalzaken Peter Hofstede. “Hij is nu aan zet om met een plan te komen”, aldus Ostendorp, die aangeeft dat de oud-aanvaller daarbij overlegt met onder meer het klankbord en de raad van commissarissen. Eerder liet Hofstede weten toekomst te zien in het gebruik van technische hulpmiddelen. Overigens beschikt de manager voetbalzaken over een aflopend contract.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.