gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wegen De Graafschap en Lötters scheiden

d902ad1080bdb7e611cd61f48ba9345d.jpg

De Graafschap en hoofdscout Marcel Lötters hebben een overeenkomst getroffen en zijn na een periode van dertig jaar definitief uit elkaar gegaan. De Doetinchemse voetbalclub bezint zich momenteel op de toekomst van de scouting.

Redactie REGIO8 |
“We hebben een oplossing getroffen waarmee beide partijen tevreden zijn”, aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp. Het vertrek van hoofdscout Lötters komt voort uit een verschil van inzicht. “We willen meer sturing geven”, zo legt Ostendorp uit. “Een scout moet in ieder geval eens per week op het stadion zijn voor een technisch overleg.” De Graafschap houdt na het afscheid van de hoofdscout inzicht in de archieven. “Dat vond Marcel belangrijk, hij wil dat hij van waarde is geweest voor de club.” In het verleden speelde Lötters onder meer een belangrijke rol bij het binnenhalen van Oussama Assaidi, Steve de Ridder en Vincent Vermeij.

Lötters, die sinds 1988 in verschillende functies actief was voor de club, spreekt van een moeilijk afscheid. “Ik deed het werk met enorm veel passie en had een hele goede band met trainer Henk de Jong”, aldus de voormalig hoofdscout. Hij heeft na zijn afscheid bij De Graafschap al aanbiedingen ontvangen van meerdere voetbalclubs uit Nederland en Engeland. “Maar daar ben ik teveel superboer voor”, zegt Lötters, die naast zijn scoutingwerkzaamheden een winkel bezit in Elburg. “Ik hoef er gelukkig niet van te leven, maar het liefst was ik gewoon doorgegaan.”

Bal ligt bij Hofstede
Voor de toekomst van de scouting ligt de bal nu bij manager voetbalzaken Peter Hofstede. “Hij is nu aan zet om met een plan te komen”, aldus Ostendorp, die aangeeft dat de oud-aanvaller daarbij overlegt met onder meer het klankbord en de raad van commissarissen. Eerder liet Hofstede weten toekomst te zien in het gebruik van technische hulpmiddelen. Overigens beschikt de manager voetbalzaken over een aflopend contract.

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.