gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wegen De Graafschap en Lötters scheiden

d902ad1080bdb7e611cd61f48ba9345d.jpg

De Graafschap en hoofdscout Marcel Lötters hebben een overeenkomst getroffen en zijn na een periode van dertig jaar definitief uit elkaar gegaan. De Doetinchemse voetbalclub bezint zich momenteel op de toekomst van de scouting.

Redactie REGIO8 |
“We hebben een oplossing getroffen waarmee beide partijen tevreden zijn”, aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp. Het vertrek van hoofdscout Lötters komt voort uit een verschil van inzicht. “We willen meer sturing geven”, zo legt Ostendorp uit. “Een scout moet in ieder geval eens per week op het stadion zijn voor een technisch overleg.” De Graafschap houdt na het afscheid van de hoofdscout inzicht in de archieven. “Dat vond Marcel belangrijk, hij wil dat hij van waarde is geweest voor de club.” In het verleden speelde Lötters onder meer een belangrijke rol bij het binnenhalen van Oussama Assaidi, Steve de Ridder en Vincent Vermeij.

Lötters, die sinds 1988 in verschillende functies actief was voor de club, spreekt van een moeilijk afscheid. “Ik deed het werk met enorm veel passie en had een hele goede band met trainer Henk de Jong”, aldus de voormalig hoofdscout. Hij heeft na zijn afscheid bij De Graafschap al aanbiedingen ontvangen van meerdere voetbalclubs uit Nederland en Engeland. “Maar daar ben ik teveel superboer voor”, zegt Lötters, die naast zijn scoutingwerkzaamheden een winkel bezit in Elburg. “Ik hoef er gelukkig niet van te leven, maar het liefst was ik gewoon doorgegaan.”

Bal ligt bij Hofstede
Voor de toekomst van de scouting ligt de bal nu bij manager voetbalzaken Peter Hofstede. “Hij is nu aan zet om met een plan te komen”, aldus Ostendorp, die aangeeft dat de oud-aanvaller daarbij overlegt met onder meer het klankbord en de raad van commissarissen. Eerder liet Hofstede weten toekomst te zien in het gebruik van technische hulpmiddelen. Overigens beschikt de manager voetbalzaken over een aflopend contract.

Foto: REGIO8

Lees ook

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.

Levi.jpg

Levi Eelderink (20) jongste raadslid ooit in Bronckhorst: 'Jongeren moeten aan tafel zitten'

Met 20 jaar is Levi Eelderink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) het jongste raadslid dat de gemeente Bronckhorst ooit heeft gehad. Hij is daarmee jonger dan Mette Westerink, die in 2022 als 21-jarige werd geïnstalleerd. Zijn interesse in politiek begon tijdens de coronaperiode op de middelbare school, en sindsdien heeft hij de stap van geïnteresseerde inwoner naar raadslid in rap tempo gemaakt.

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.