Ulft, Netherlands

Waterpoloster Sevenich terug in Nederland

Waterpoloster Vivian Sevenich keert na twee seizoenen in Hongarije terug naar Nederland om voor UZSC in Utrecht te gaan spelen. De Lichtenvoordse wil zich samen met de andere internationals zo goed mogelijk voorbereiden op plaatsing voor de Olympische Spelen van Tokio.
Regio8 | 25 juni 2019 09:17 | Aangepast op 25 juni 2019 09:17
"Met het oog op de Olympische Spelen heeft de bondscoach ons gevraagd om aankomend seizoen in de Nederlandse competitie te spelen", aldus Sevenich over haar terugkeer. Ook haar keuze voor UZSC is deels ingegeven met het oog op het Nederlands team. "Dat is met name praktische en positioneel. Op mijn positie is er veel ruimte om minuten te maken en zit ik geen andere internationals in de weg. Daarnaast woon ik nu in Utrecht op vijf minuten van het zwembad. Dus dat is mooi meegenomen." Om zich optimaal voor te bereiden zal Sevenich vooral in actie komen met Oranje en geen competitie spelen met haar club. "In Nederland zullen de internationals alleen de bekerwedstrijden meespelen, omdat ons programma volledig in het teken van de spelen staat", aldus Sevenich. "We gaan met het Nederlands team veel vriendschappelijke wedstrijden spelen en voorbereidingstoernooien."

Volgens Sevenich behoort het Nederlands team tot de beste teams van de wereld. "We zijn de regerend Europees kampioen en hebben met het winnen van de Euro Cup in maart dat nog eens bewezen", aldus Sevenich. "We zijn vierde van de wereld geworden in de World League Final, dat geeft wel aan dat we meedraaien in de top. Al is de kwalificatie voor de Olympische Spelen weer een heel ander verhaal, want daar gelden andere regels voor." En die Olympische Spelen zijn het grote doel dat Sevenich met Oranje voor ogen heeft: "Dat is het einddoel, daar gaan we voor."

Foto: REGIO8

Lees ook

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...