Ulft, Netherlands

Waterpoloster Sevenich terug in Nederland

Waterpoloster Vivian Sevenich keert na twee seizoenen in Hongarije terug naar Nederland om voor UZSC in Utrecht te gaan spelen. De Lichtenvoordse wil zich samen met de andere internationals zo goed mogelijk voorbereiden op plaatsing voor de Olympische Spelen van Tokio.
Regio8 | 25 juni 2019 09:17 | Aangepast op 25 juni 2019 09:17
"Met het oog op de Olympische Spelen heeft de bondscoach ons gevraagd om aankomend seizoen in de Nederlandse competitie te spelen", aldus Sevenich over haar terugkeer. Ook haar keuze voor UZSC is deels ingegeven met het oog op het Nederlands team. "Dat is met name praktische en positioneel. Op mijn positie is er veel ruimte om minuten te maken en zit ik geen andere internationals in de weg. Daarnaast woon ik nu in Utrecht op vijf minuten van het zwembad. Dus dat is mooi meegenomen." Om zich optimaal voor te bereiden zal Sevenich vooral in actie komen met Oranje en geen competitie spelen met haar club. "In Nederland zullen de internationals alleen de bekerwedstrijden meespelen, omdat ons programma volledig in het teken van de spelen staat", aldus Sevenich. "We gaan met het Nederlands team veel vriendschappelijke wedstrijden spelen en voorbereidingstoernooien."

Volgens Sevenich behoort het Nederlands team tot de beste teams van de wereld. "We zijn de regerend Europees kampioen en hebben met het winnen van de Euro Cup in maart dat nog eens bewezen", aldus Sevenich. "We zijn vierde van de wereld geworden in de World League Final, dat geeft wel aan dat we meedraaien in de top. Al is de kwalificatie voor de Olympische Spelen weer een heel ander verhaal, want daar gelden andere regels voor." En die Olympische Spelen zijn het grote doel dat Sevenich met Oranje voor ogen heeft: "Dat is het einddoel, daar gaan we voor."

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....