Ulft, Netherlands

Voetbalclub decor van Kinder-Doe-Dagen

De velden van Sportclub Varsseveld zijn deze week het zonovergoten decor van drie Kinder-Doe-Dagen voor ongeveer 250 enthousiaste deelnemers. Daarmee heeft de organisatie een alternatief gevonden voor het traditionele kinderkamp in het natuurgebied De Vennebulten. 
Regio8 | 5 augustus 2020 16:37 | Aangepast op 5 augustus 2020 16:37

“We konden geen vergunning krijgen, dus dan kan het niet in de Vennebulten”, zegt Koen van Lent namens de organisatie. “Gelukkig hebben we Sportclub Varsseveld zover gevonden om een locatie ter beschikking te stellen.” Op dinsdag en donderdag worden traditionele spellen gedaan, maar woensdag werden verspreid over de velden workshops in verschillende sporten georganiseerd. Ze konden onder meer kennis maken met korfbal, handbal, volleybal en tumbling. Dat is wel even wennen na de kampvuren en het bouwen van hutten op het normale kinderkamp in het bos. “Misschien is het even onwennig geweest”, denkt Van Lent. “Maar in de loop van de dag waren de kinderen enthousiast zoals ieder jaar.”

Voor de voetbalclub was het fijn dat er wat bedrijvigheid op de velden was. “We hebben natuurlijk een aantal maanden stilgelegen tijdens de coronaperiode”, weet Peter Breuker, bestuurslid jeugdzaken bij SC Varsseveld. “We zijn blij dat we nog zoveel kinderen kunnen verwelkomen op het sportpark.” Ondanks alle lol op de voetbalvelden, hoopt de organisatie volgend jaar weer terecht te kunnen op hun oude vertrouwde plek in het bos. “Het is het stekkie waar we al vijftig jaar zitten”, zegt Van Lent. “En we vinden het hutten bouwen en het gooien met verf ook heel leuk, dus dat doen we volgend jaar weer.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...