Ulft, Netherlands

Vida vindt Hyballa passen bij De Graafschap

Kristopher Vida ziet Peter Hyballa als een geschikte kandidaat om Henk de Jong op te volgen bij De Graafschap. De oud-Superboer is momenteel speler onder de oefenmeester bij het Slowaakse FC DAC 1904 en snapt dat zijn voormalige club interesse heeft in de trainer.
Regio8 | 7 mei 2019 16:32 | Aangepast op 7 mei 2019 16:32
“Het is mijn eerste jaar met hem als trainer en ik ben heel positief”, aldus Vida, die twee seizoenen in Doetinchem speelde. “Hij is een harde werker en een tactisch goede trainer”, zegt de 23-jarige Hongaar over Hyballa. “Ik denk dat hij goed bij De Graafschap past, want hij is ook een beetje brutaal.” Het energieke karakter van de oud-trainer van NEC is ook in Slowakije, waar FC DAC 1904 tweede staat in de competitie, bekend. “Dat sowieso”, vertelt Vida. “Ik kan wel zeggen dat hij helemaal gek is, maar wel de goede kant op. Hij is altijd vrolijk en altijd bezig met ons. Op het veld is hij ook emotioneel, dat zie je bij wedstrijden. Dat maakt hem speciaal.”

Hoewel ze onderling nog niet hebben gesproken over de interesse, is Hyballa volgens Vida wel enthousiast over De Graafschap. “Hij woont daar twintig minuten vandaan, dus dat vindt hij al mooi”, aldus de Hongaar, die regelmatig Nederlands spreekt met zijn trainer. “Hij wist al heel veel van De Graafschap en vroeg mij hoe ik het daar heb gehad. Ik wil het deze week nog met hem hebben over de aanbieding. Voor hem is het een mooie stap naar, hopelijk, de eredivisie. Maar als ik hier blijf, wil ik wel liever hebben dat hij ook blijft.”

Mogelijk terug naar Nederland
Zelf heeft Vida zich, door dit seizoen tien goals te scoren voor zijn Slowaakse werkgever, ook in de kijker van andere clubs gespeeld. Ondanks een doorlopend contract tot 2021 wil FC DAC 1904 bij een goede aanbieding meewerken aan een vertrek, mogelijk terug naar Nederland. “Ik heb een goed seizoen achter de rug, dus ik ben positief”, aldus Vida over een mogelijke overstap. “Ook vanuit Nederland hebben we wat belletjes gehad, dus we gaan het zien in de zomer.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...