Ulft, Netherlands

Vakbonden en Dusseldorp akkoord

Regio8 | 3 april 2015 13:05 | Aangepast op 3 april 2015 13:05
Bij een reorganisatie op de hoofdvestiging van het afval-, infra- en sloopbedrijf in Lichtenvoorde verliezen 50 van de 650 werknemers hun baan. Medewerkers wantrouwde het eerste sociaal plan van Dusseldorp. Afgelopen weken is er veel contact geweest tussen de vakbonden en Dusseldorp. Nadat Dusseldorp akkoord ging met enkele eisen van de vakorganisaties stemden leden massaal in. Ook de Ondernemingsraad van Dusseldorp heeft een positief advies uitgebracht inzake de reorganisatie waaraan in de komende weken uitvoering wordt gegeven.

FNV Transport & Logistiek bestuurder Henri Janssen laat in een verklaring weten positief te zijn over de uitkomst: “Onze leden zijn tevreden over dit Sociaal Plan. Omdat de ontslagvergoeding lager uitkwam dan ons mandaat was, hebben we het onderhandelingsresultaat “neutraal” aan de leden voorgelegd. Verder zijn alle belangrijke onderwerpen die de vakbonden hebben ingebracht, door de werkgever overgenomen. Uiteindelijk stemden de leden massaal voor.”

Dusseldorp Groep maakte in december 2014 bekend afscheid te nemen van de 50 medewerkers. De aanhoudende slechte marktomstandigheden in de infra- en afvalinzamelmarkt dwongen het bedrijf tot een kosten- en capaciteitsreductie.

Lees ook

Pop-up winkel levert Achterhoekse danseressen meer dan duizend euro op voor WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo's uit Eibergen hebben hun droom waargemaakt door zich te plaatsen voor het WK streetdan...

Hoe warm is politieke wind in de Lochemse raadszaal? ‘We zijn instabiel met elkaar’

Een fractievoorzitter die een raadsbreed ingediend voorstel als het ultieme bewijs van de ‘nieuwe’ s...

Politie zoekt getuigen van zware mishandeling bij Iseldoks in Doetinchem

De politie zoekt getuigen in een zware mishandelingszaak in Doetinchem. In de nacht van vrijdag 27 j...

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en ...

Duitse politie arresteert gezochte man bij grenscontrole nabij Beek

De Duitse politie heeft maandagochtend een man aangehouden bij een grenscontrole op de snelweg A3 te...

Fietsster botst met auto op Gaanderenseweg in Doetinchem

Bij een ongeval op de Gaanderenseweg in Doetinchem zijn een meisje op een fatbike en een automobilis...