Ulft, Netherlands

Twee locaties voor zonneparken aangewezen

Het college van burgemeester en wethouders in Oude IJsselstreek heeft twee locaties aangewezen voor de bouw van zonneparken. Het Burgerinitiatief Energie in Oude IJsselstreek is niet blij met de stap van het college en wil eerst een gesprek voordat definitief besloten wordt over de parken.
Regio8 | 14 juni 2021 16:32 | Aangepast op 14 juni 2021 16:32
"Het feit dat zij een selectie hebben gemaakt betekent in feite dat ze 'nee' tegen ons verzoek gezegd hebben om eerst in gesprek te gaan", aldus Rob Schuurman, één van de vertegenwoordigers van het burgerinitiatief. Het college kiest voor 'Plan De Eikelenboom' nabij Gendringen en 'Plan Gelderkamp' nabij bedrijventerrein Hofskamp Zuid in Varsseveld. In totaal zouden de beide parken volgens Oude IJsselstreek goed zijn voor vijftien hectare aan zonnepanelen. "Omwonenden van de twee geselecteerde plannen zijn uitgenodigd voor een informatieve bijeenkomst over het vervolg", aldus het college. "Later in het traject bieden de initiatiefnemers omwonenden de ruimte om mee te denken over de invulling van het plan. Het gaat dan bijvoorbeeld om de inrichting van het perceel en de aansluiting op de omgeving."

Het burgerinitiatief vindt dat te laat en wil nu al met de gemeenteraad in overleg treden: "We hebben drie punten waarmee we de raad willen ondersteunen en die zouden we graag verbeterd zien", aldus Schuurman. "Allereerst is dat transparantie. Want wat gebeurt er nu precies en wat is er nu precies nodig om genoeg duurzame energie op te wekken. Hoe ziet dat rekensommetje eruit? Nu kiest het college toch weer voor zonnepanelen op landbouwgrond." Het burgerinitiatief is door de gemeente uitgenodigd om woensdag te discussiëren over hun standpunten. De gemeenteraad vergadert op 24 juni over het onderwerp.

Foto: REGIO8 (archief, ter illustratie)

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...