“Ik werk nu zo’n 25 jaar als tuinbaas, maar zoiets heb ik echt nog nooit gezien. We kennen natuurlijk allemaal de agave, meer er zijn tweehonderd verschillende soorten die allemaal andere eigenschappen hebben”, zegt de trotse De Boer. Elke dag was het weer een verassing hoeveel de plant gegroeid was. “Ik ben nog even de boeken ingedoken, ik had geen idee hoe deze plant zou gaan bloeien en hoe groot hij zou worden.”
De tuinbaas is maar wat trots op de plant. “Het was altijd een mooie plant, maar nu is hij extra speciaal.” De plant van Mexicaanse oorsprong staat al geruime tijd op de historische buitenplaats. In de zomer buiten en in de winter in de orangerie. “De bewoners hebben deze plant ooit op een reis meegenomen volgens mij. Voor hen was het ook een grote verrassing dat hij ineens zo begon te bloeien”, aldus De Boer.
Eruit met een knal
Hoewel de plant nu indrukwekkend in bloei staat, is het wel het laatste kunstje. “De plant gaat dood nadat hij voor de eerste keer in bloei staat. Hij gaat er echt uit met een knal”, aldus de tuinbaas. Hij vindt het wel jammer dat ze afscheid nemen van de plant, al ziet hij hij ook voordelen. “Aan de stengel komen ook nieuwe jonge plantjes, als we die hier planten hebben we miscchien over een jaar of vijftien weer zo’n grote plant.”
Bezoek mogelijk
Voorlopig staat de plant nog wel even in bloei, mits hij niet omknakt door de wind. De plant staat namelijk gewoon buiten. “Daar was ik eerst nog wel even bang voor, maar hij heeft de eerste sotrm al overleefd.” De plant is precies op het juiste moment gaan bloeien volgens De Boer: “Hij bloeit nog een kleine twee maanden. Volgend weekend hebben we hier de opentuinendagen. Dan kan iedereen naar de agave komen kijken. Maar we hebben meer, denk aan prachtige rozenperken.”