Ulft, Netherlands

Transformatoren bij verdeelstation in Ulft

Liander heeft twee ‘gigantische transformatoren’ geplaatst bij het elektriciteitsverdeelstation in Ulft. Door de groei van het aantal wind- en zonneparken is volgens de organisatie een gedeelte van het elektriciteitsnet volgeraakt.
Regio8 | 1 april 2020 09:14 | Aangepast op 1 april 2020 09:14
“In verschillende stappen breiden we het elektriciteitsverdeelstation in Ulft uit, zodat het net in 2021 meer capaciteit heeft”, zo legt gebiedsregisseur Joël van Tiem van Liander uit. De twee ‘gigantische transformatoren’ die zijn geplaatst hebben ieder een vermogen van 40 MVA. Volgens Liander staat dit gelijk aan het vermogen van tachtig voetbalvelden vol zonnepanelen, of ongeveer dertien windturbines.

Van Tiem noemt het elektriciteitsnet in Nederland een van de betrouwbaarste ter wereld. “Maar het is niet ingericht op grootschalige lokale teruglevering van wind- en zonnestroom”, zegt de gebiedsregisseur. “Als alle werkzaamheden afgerond zijn kunnen we nieuwe windparken direct op het station aansluiten.”

Foto: Alliander

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...