gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toneel Etten viert jubileum met voorstelling

18e513586d233ab3ebf3cf58cf0844e8.jpg
Redactie REGIO8 |
“Normaal kies je een stuk uit wat al bestaat”, vertelt Nijosca Wijnands van de Toneelvereniging. “Maar in dit geval wilden we iets dat echt van onszelf is. Dus we hebben een schrijver benaderd en die heeft met ons gezeten en we hebben er echt voor gekozen dat het stuk niet over Etten zelf gaat, maar wel een spannend verhaal brengen.” Uiteindelijk kwam het gezelschap uit op twee stukken waar dertig jaar tussen zit en die met elkaar te maken hebben en waar ook de geschiedenis van Etten in verweven zit. “Het gaat over het wel en wee van de vereniging, eigenlijk zijn wij dat natuurlijk een beetje, maar we hebben er bewust voor gekozen om niet onze eigen namen te gebruiken. We hebben zowel een luchtig stuk als een krimi/thrillerachtig stuk gemaakt en dat voeren we in zes avonden op.”

De rode draad van het verhaal begint in het verleden. “En dat is niet dat je moet denken aan oude boerenschuren en dat soort zaken, maar het eerste stuk heet Wormen en dat speelt zich af in de jaren ’50. We spelen dan in het dorpje Oldebrugge en daar gebeurt een tragisch voorval met Tinie Elders die behoorlijk wat voor haar kiezen krijgt en in het wel en wee van het dorpje maak je alles in dat stuk mee.” De tweede voorstelling speelt zich vervolgens dertig jaar later af. “In Gaten zitten we in de jaren ’80 en maken we mee hoe het Oldebrugge dan vergaat en dan komt Tinie Elders, die weg geweest is, ook weer eens even om de hoek kijken.” Ondanks de combinatie, zijn de voorstellingen wel op zichzelf staand. “Je kunt ook gewoon één stuk bekijken. Er wordt wel gerefereerd aan het andere stuk, maar het is niet zo dat je dan naar huis gaat en denkt ‘waar ging het over?’, maar om de hele ervaring te beleven is het eigenlijk het mooiste als je twee stukken gaat bekijken.” De voorstellingen worden op 25, 26 en 27 mei en 1, 2 en 3 juni opgevoerd in Zaal Köster en de RK Kerk in Etten. Kaarten zijn te koop via de site van de Toneelvereniging.
Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.