gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toneel Etten viert jubileum met voorstelling

18e513586d233ab3ebf3cf58cf0844e8.jpg
Redactie REGIO8 |
“Normaal kies je een stuk uit wat al bestaat”, vertelt Nijosca Wijnands van de Toneelvereniging. “Maar in dit geval wilden we iets dat echt van onszelf is. Dus we hebben een schrijver benaderd en die heeft met ons gezeten en we hebben er echt voor gekozen dat het stuk niet over Etten zelf gaat, maar wel een spannend verhaal brengen.” Uiteindelijk kwam het gezelschap uit op twee stukken waar dertig jaar tussen zit en die met elkaar te maken hebben en waar ook de geschiedenis van Etten in verweven zit. “Het gaat over het wel en wee van de vereniging, eigenlijk zijn wij dat natuurlijk een beetje, maar we hebben er bewust voor gekozen om niet onze eigen namen te gebruiken. We hebben zowel een luchtig stuk als een krimi/thrillerachtig stuk gemaakt en dat voeren we in zes avonden op.”

De rode draad van het verhaal begint in het verleden. “En dat is niet dat je moet denken aan oude boerenschuren en dat soort zaken, maar het eerste stuk heet Wormen en dat speelt zich af in de jaren ’50. We spelen dan in het dorpje Oldebrugge en daar gebeurt een tragisch voorval met Tinie Elders die behoorlijk wat voor haar kiezen krijgt en in het wel en wee van het dorpje maak je alles in dat stuk mee.” De tweede voorstelling speelt zich vervolgens dertig jaar later af. “In Gaten zitten we in de jaren ’80 en maken we mee hoe het Oldebrugge dan vergaat en dan komt Tinie Elders, die weg geweest is, ook weer eens even om de hoek kijken.” Ondanks de combinatie, zijn de voorstellingen wel op zichzelf staand. “Je kunt ook gewoon één stuk bekijken. Er wordt wel gerefereerd aan het andere stuk, maar het is niet zo dat je dan naar huis gaat en denkt ‘waar ging het over?’, maar om de hele ervaring te beleven is het eigenlijk het mooiste als je twee stukken gaat bekijken.” De voorstellingen worden op 25, 26 en 27 mei en 1, 2 en 3 juni opgevoerd in Zaal Köster en de RK Kerk in Etten. Kaarten zijn te koop via de site van de Toneelvereniging.
Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.