gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toneel Etten viert jubileum met voorstelling

18e513586d233ab3ebf3cf58cf0844e8.jpg
Redactie REGIO8 |
“Normaal kies je een stuk uit wat al bestaat”, vertelt Nijosca Wijnands van de Toneelvereniging. “Maar in dit geval wilden we iets dat echt van onszelf is. Dus we hebben een schrijver benaderd en die heeft met ons gezeten en we hebben er echt voor gekozen dat het stuk niet over Etten zelf gaat, maar wel een spannend verhaal brengen.” Uiteindelijk kwam het gezelschap uit op twee stukken waar dertig jaar tussen zit en die met elkaar te maken hebben en waar ook de geschiedenis van Etten in verweven zit. “Het gaat over het wel en wee van de vereniging, eigenlijk zijn wij dat natuurlijk een beetje, maar we hebben er bewust voor gekozen om niet onze eigen namen te gebruiken. We hebben zowel een luchtig stuk als een krimi/thrillerachtig stuk gemaakt en dat voeren we in zes avonden op.”

De rode draad van het verhaal begint in het verleden. “En dat is niet dat je moet denken aan oude boerenschuren en dat soort zaken, maar het eerste stuk heet Wormen en dat speelt zich af in de jaren ’50. We spelen dan in het dorpje Oldebrugge en daar gebeurt een tragisch voorval met Tinie Elders die behoorlijk wat voor haar kiezen krijgt en in het wel en wee van het dorpje maak je alles in dat stuk mee.” De tweede voorstelling speelt zich vervolgens dertig jaar later af. “In Gaten zitten we in de jaren ’80 en maken we mee hoe het Oldebrugge dan vergaat en dan komt Tinie Elders, die weg geweest is, ook weer eens even om de hoek kijken.” Ondanks de combinatie, zijn de voorstellingen wel op zichzelf staand. “Je kunt ook gewoon één stuk bekijken. Er wordt wel gerefereerd aan het andere stuk, maar het is niet zo dat je dan naar huis gaat en denkt ‘waar ging het over?’, maar om de hele ervaring te beleven is het eigenlijk het mooiste als je twee stukken gaat bekijken.” De voorstellingen worden op 25, 26 en 27 mei en 1, 2 en 3 juni opgevoerd in Zaal Köster en de RK Kerk in Etten. Kaarten zijn te koop via de site van de Toneelvereniging.
Foto: REGIO8

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c.jpg

De Graafschap hakt knopen door over aflopende contracten binnen selectie

De Graafschap heeft in aanloop naar het einde van het seizoen duidelijkheid gegeven over meerdere aflopende contracten binnen de selectie. Van vijf spelers zijn de opties gelicht, twee vertrekken en over één speler is nog geen definitief besluit genomen.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 08.34.27.jpeg

Kop-staartbotsing Hengelo, geen gewonden

Twee bestuursters zijn donderdagochtend tegen 08.15 uur met elkaar in botsing gekomen op de Velhoekseweg in Hengelo. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 07.39.22.jpeg

Fietser aangereden door automobilist in buitengebied van Hengelo

Een automobilist en fietser zijn donderdagochtend hard op elkaar gebotst in het buitengebied van Hengelo. Ondanks de harde klap hoeft de fietser niet mee naar het ziekenhuis.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.