Ulft, Netherlands

Ten Dolle stemmenkanon in de Achterhoek

Loes ten Dolle uit Winterswijk is de politicus uit de Achterhoek die in de acht gemeenten in de regio de meeste voorkeursstemmen kreeg bij de Tweede Kamerverkiezingen. Het politieke leven lacht de D66-politica toe, want ook lokaal boekt ze met onder meer de nieuwe starterslening successen.
Jasper Hazelaar | 29 maart 2021 12:09 | Aangepast op 29 maart 2021 12:09
Een plek in de Tweede Kamer lijkt te hoog gegrepen, daarvoor staat ze als nummer 35 te laag op de lijst van D66. Wel heeft ze een succesvolle campagne gevoerd voor de verkiezingen. Van de inwoners in Winterswijk, Aalten, Oost Gelre, Berkelland, Bronckhorst, Oude IJsselstreek, Doetinchem en Montferland maakten in totaal 1.954 mensen het vakje bij haar naam rood. Ruim zevenhonderd stemmen meer dan de 1.206 stemmen voor de nummer twee op de Achterhoekse lijst, het uit Lintelo afkomstige Kamerlid Lisa Westerveld van GroenLinks. Erik Haverkort (VVD) volgt met 789 stemmen, voor Hans Boerwinkel (SP, 552) en Ilse Saris (CDA, 530).

"Ik heb landelijk in totaal 4.250 voorkeursstemmen gekregen en ben bij D66 qua stemmen als nummer twintig op de lijst geëindigd", duidt Ten Dolle. "Behalve de Achterhoek heb ik landelijk een bepaalde achterban, namelijk de jongeren. Ik ben blij dat ik vanuit de Achterhoek ook een signaal heb afgegeven, zo van: neem ons ook serieus." Het Achterhoekse stemmenkanon heeft het mislopen van een Kamerzetel verteerd: "Zeker. Je kunt wel zielig in een hoekje gaan zitten, maar er ligt in Winterswijk nog werk genoeg. Ik ga gewoon door, met volle energie."

'Niet alleen roepen'
Ze heeft als fractievoorzitter van D66 Winterswijk het eerste succesje na de verkiezingen binnen: een nieuwe starterslening voor starters op de woningmarkt. Het college wilde ermee stoppen, waarop Ten Dolle met een nieuw initiatiefvoorstel kwam om de regeling er toch door te krijgen. Dat is bijzonder omdat de voorbereiding op het indienen van een nieuw wetsvoorstel veel tijd in beslag neemt. "Je moet alles zelf schrijven, dus ik ben er behoorlijk druk mee geweest", zegt Ten Dolle. "Maar als je oppositie wilt voeren moet je ook wat doen en niet alleen roepen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...